20 C
Скопје
понеделник, јули 6, 2020
Tags Маж

Ознака: Маж

Виц на денот: Семејна кавга во време на корона

„Кај си досега, ѓубре шетмарско?!“, му вика нервозно жената на мажот, а тој целиот изненаден од оваа нејзина нелогична реакција бидејќи не излегол дома...

Виц на денот: И во кревет не си ништо посебно…

Семејна расправија за време на појадок. Мажот нервозен станува од масата и ѝ вели на сопругата: „И во кревет не си ништо посебно! и...

Виц на денот: Сопругата го бpка мажот од дома

Се испокapaле Трпе и неговата сопруга Трпана и таа почнала хистepично да му вика и го бpка од дома: „Собери си ги парталите и...

Виц на денот: Колку ме сакаш од 1 до 10?

Прашуе га кумановка мужа ву: - Мужу, колко ме сакаш ти мене, од ед’н до десет, на пример? - „Па жено, искрено да ти...

Во врска со разведен маж: Како да комуницирате со поранешната сопруга?

Кога сте си ја замислувале идеалната врска, животниот сопатник во вашите фантазии ги задоволувал сите ваши критериуми и очекувања. Што кога ќе ја најдете таа...

Maж пали дрво пред „Ситимол“

На социјалните мрежи вчера беше објавено видео од човек, кој почнува оган во зеленилото до трговскиот центар „Ситимол“. Вчера Град Скопје соопшти декаќе ги засили инспекциските контроли...

Реакцијата на човек кој по 20 часа беше извлече од под...

Спасувачките екипи не престануваат по потрагата за преживеани по земјотресот во Албанија. Цела ноќ активно се работеше и тоа може да се каже со...

Работи на кои секој маж е љубоморен

Иако љубомората најчесто се поврзува со жените, тоа е емоција што неретко ја чувствуваат и мажите.Но, нештата на коишто мажите се љубоморни можат да...

(ВИДЕО) Тепачка во авион – без причина го истепа сопругот

Љyбомopaта го заматува умот, а кога главни актери се Американци во авион, ситуацијата знае да биде посебно тензична, како што може да се види...

Што најмногу ја привлекува жената кај мажот?

Истражувањето кое меѓу 1000 жени го спроведе „Принстон” корпорацијата за испитување на јавното мислење во Њу Џерси покажа дека голем процент од жените сакаат...

Популарно