1.5 C
Скопје
понеделник, декември 9, 2019
Tags Маж

Ознака: Маж

Maж пали дрво пред „Ситимол“

На социјалните мрежи вчера беше објавено видео од човек, кој почнува оган во зеленилото до трговскиот центар „Ситимол“. Вчера Град Скопје соопшти декаќе ги засили инспекциските контроли...

Реакцијата на човек кој по 20 часа беше извлече од под...

Спасувачките екипи не престануваат по потрагата за преживеани по земјотресот во Албанија. Цела ноќ активно се работеше и тоа може да се каже со...

Работи на кои секој маж е љубоморен

Иако љубомората најчесто се поврзува со жените, тоа е емоција што неретко ја чувствуваат и мажите.Но, нештата на коишто мажите се љубоморни можат да...

(ВИДЕО) Тепачка во авион – без причина го истепа сопругот

Љyбомopaта го заматува умот, а кога главни актери се Американци во авион, ситуацијата знае да биде посебно тензична, како што може да се види...

Што најмногу ја привлекува жената кај мажот?

Истражувањето кое меѓу 1000 жени го спроведе „Принстон” корпорацијата за испитување на јавното мислење во Њу Џерси покажа дека голем процент од жените сакаат...

Пазете што објавувате на Фејсбук- Маж од Кочани ќе одговара пред...

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против 50-годишниот Ѓ.С. од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „ширење...

Солуњанец претепан среде Атина, на маицата му пишувало „Македонски борци“

Маж од Солун синоќа бил нападнат и претепан пред неговата сопруга и синот во Атина додека шетале во реонот на плоштадот „Егзархија“, соопштуваат грчките...

Исповед на еден маж: 9 години бев во врска со омажена...

Макс Вулдриџ, 50-годишен новинар и блогер, одлучил со своите читатели да ја сподели својата љубовна приказна и со тоа да ги сруши митовите за...

Како да препознаете неверен маж?

Изневерувањето е ужасна работа и речиси секој човек бил некогаш изневерен, односно открил дека не бил изневерен. Којзнае колку пати сме биле изневерени, а...

Писмо од еден маж: Требаше да ја избирам секој ден, но...

Бев дел од нејзиниот живот цели пет години. Ако ме прашавте тогаш, немаше да ви одговарам дека ја сакам. Не знам што ќе кажев,...

Популарно