6.6 C
Скопје
вторник, март 19, 2019
Tags масло

Ознака: масло

Ако сте пушач, три капки од ова масло ќе направат чуда...

Ова масло се смета сигурно за луѓе, а може да се користи во комбинација со антибиоици во борба против бактериска инфекција. Воспаление на белите дробови...

Масло од диво оригано – природен антибиотик кој го штити здравјето

Ориганото е билка која луѓето најчесто ја употребуваат во сува варијанта. Но, тоа што станува поактуелно во последните години е маслото од оригано, кое...

Маска за лице и тело со масло од сусам

Едноставна маска која можете да ја направите сами дома и е многу корисна за кожата. Маслото од сусам е богато со витамин Е, кој...

Рецепти за убавина со рицинусово масло

Кога станува збор за природни масла првото нешто на кои се сеќаваме и ги користиме се маслиновото масло, маслото од кокос и какао. Но,...

Маслиново масло- вистинска ризница на материи кои се му потребни на...

Маслинката е библиска билка, позната од многу одамна. Таа се споменува во Библијата како симбол на мир и добронамерност, но и како симбол на...

Египетски рецепт за кожа без брчки

Магичната сила на етеричните масла врз кожата и организмот како целина е откриена уште во древните времиња. Така на пример, Египќаните биле познати по...

Еликсир на младоста: Подмладете го вашиот организам и запрете го стареењето!

Сигурно имате забележано дека постојат жени кои изгледаат 10 – 15 години помлади, а не биле подложени на скапи естетски зафати. Постојат различни методи на...


Популарно