23 C
Скопје
понеделник, јули 6, 2020
Tags маска

Ознака: маска

ВИДЕО: Македонскиот пранкер Ритко ги измами битолските власти

Ритко, познат јутјубер од Битола ги измами властите во неговиот втор пранк каде што се претстави дека е дел од екипата која прави дезинфекција...

На што да внимавате кога купувате маска за заштита од загадениот...

Кога нема чист воздух на видикот, барем одберете соодветна маска за заштита од загадениот воздух.Апликацијата МојВоздух нуди неколку совети за тоа како да изберете...

Направи сам: маска од аспирин и мед за фантастичен изглед

Дали сте знаеле дека обичниот аспирин е одличен козметички препарат? Маските за лице со аспирин растворен во вода, со редовна употреба(ако немате алергија на...

Нега и убавина со домашна маска од млеко

Млекото може да ја направи вашата кожа сјајна и нежна, па не е ни чудно што жените во минатото го користеле како главен бјути...

Пензиониран дерматолог ја откри тајната: Со оваа маска ќе имате чисто...

Би требало малку да се одморите од хемиските препарати и да се свртите кон природата и природните препарати. Еве една таква природна маска која помага...

Моќна маска од две состојки која го брише уморот од лицето

Лимонот е одличен сојузник кога женската убавина е во прашање. Состојките од маската кои ќе ги прочитате во продолжение се одлична комбинација во борбата против...

Домашна маска за сува и оштетена коса

1 презреана банана 5-6 капки бадемово масло ½ чаша млеко 1 лажица мед Испасирајте ја бананата и кон неа додајте го бадемовото масло. Затоплете го малку млекото, колку...

Маска со кисело млеко и какао за сува кожа

Киселото млеко ја подмладува кожата со тоа што ја храни и ја ексфолира. Млечната киселина содржана во оваа маска помага да се изедначи грубата...

Маска за чистење на порите

Одвојте 15 минути за да и помогнете на вашата кожа да се обнови. За најдобри резултати, прво мора да го исчистите лицето. За да...

Маска за лице и тело со масло од сусам

Едноставна маска која можете да ја направите сами дома и е многу корисна за кожата. Маслото од сусам е богато со витамин Е, кој...

Популарно