18 C
Скопје
среда, јули 8, 2020
Tags Маријана Петир

Ознака: Маријана Петир

Петир: Македонија и Македонците да добијат власт што ќе ги сака...

Реагирајќи на објава на Твитер од хрватскиот новинар Иван Бродиќ, поранешната европратеничка Маријана Петир уште еднаш ја сподели својата љубов кон Македонија и македонскиот...

Петир: На 12 април на власт ќе дојдат политичари кои ќе...

Поранешната хрватска европратеничка Маријана Петир ги коментира денешните случувања во Македонија со искрена надеж дека на 12 април на власт ќе дојдат политичари кои...

Петир: Македонија и македонскиот народ имаат право на своја држава, јазик,...

Поранешната хрватска европратеничка Маријана Петир уште еднаш да ја изрази својата безрервна поддршка за Македонија и за македонскиот народ овој пат инспирирана од колумната...

Петир: ЕУ покажа двојни стандарди, со Македонија преговорите требаше да започнат...

Поранешната хрватска европратеничка Маријана Петир уште еднаш ја обвини Европска унија за двоен аршин кон Македонија. ЕУ покажа двојни стандарди кога станува збор за Македонија....

Маријана Петир: И покрај ветувањата Македонија е измамена, затоа што преговорите...

Твитер статус на европратеничката Маријана Петир: Smatrala sam i smatram i dalje da #Makedonija nije trebala popustiti pritiscima izvana jer je vidljivo da su opet...

ВИДЕО: Европратеничката Маријана Петир од делегатите побара поддршка за Влатко Ѓорчев

Европратеничката Маријана Петир се обрати до членовите и делегатите на ВМРО-ДПМНЕ и изрази поддршка за кандидатот за претседател на Република Македонија, Владимир (Влатко) Ѓорчев. Погледнете...

Европратеничката Петир: Договорот е насилство на западната демократија над еден народ,...

Европратеничката и пријател на Македонија, Маријана Петир, не го признава новото име на земјава кое за неа е резултат на насилство на западот кон...

Eвропратеничката Петир застана во одбрана на Стоилов

Хрватската европратеничка Маријана Петир јавно застана во одбрана на ракометниот репрезентативец Столе Стоилов. Реакцијата на Стоилов за името за Петир е оправдана затоа што никој...

Петир упати критики во ЕП: Македонија е заложник на неразумната политика...

Европратеничката од Хрватска, Маријана Петир, во расправата во Европски парламент за Извештајот на Европска комисија за Македонија за 2018 година уште еднаш критички се...

Петир: ЕУ има двојни стандарди за Македонија, Договорот од Преспа носи...

Хрватската европратеничка Маријана Петир тврди дека ЕУ има двојни стандарди за Македонија. „Процесот на пристапни преговори досега требаше да биде започнат а отворените билатерални прашања...

Популарно