24 C
Скопје
вторник, јули 7, 2020
Tags манипулирање

Ознака: манипулирање

Заев: Нас политичарите не бива да манипулираме како сакате (Видео)

Премиерот Зоран Заев не престанува да ја изненадува македонската јавност со своите сkандалозни изјави полни со гафови и лични признанија за функционирањето на актуелната...

Ванковска разочарана од манипулирањето со јавноста: Уште колку треба Македонијо да...

Она што ме разочарува не е во тоа што постојат разлики помеѓу оние (како мене) што мислат дека борбата продолжува и со гласање и...

4-те хороскопски знаци кои се страшни манипулатори

Некои луѓе прават сè што е во нивна моќ за да ги постигнат своите цели. Некои луѓе може дури и да бидат бескрупулозни во...

Популарно