16.6 C
Скопје
среда, февруари 26, 2020
Tags Мандат

Ознака: Мандат

Јанушев: Заев со фалсификат го почна и со фалсификат го завршува...

Вчера се случи најбруталниот фалсификат од сите фалсификати на Владата на Заев. Со фалсификат го почнаа и со фалсификат го завршуваат мандатот. Со самото тоа...

Давидовиќ: Мандатот на СЈО е сврзан со мандатот на Јанева –...

Мандатот на Специјалното јавно обвинителство е сврзан со мандатот на Катица Јанева, законот е дециден по ова прашање- односно, си оди Јанева, си оди...

Изгласан предлогот за одземање на мандатот на Груевски

Со пет гласови „за“ и ниту еден против или воздржан Комисијата за мандатно-деловнички прашања донесе одлука да му предложи на Собранието одземање на мандатот...

ВМРО-ДПМНЕ апелира пратениците да постапат согласно Уставот во случајот со одземањето...

После извршените консултации со пратеничката група и врз основа на дискусијата на затворената седница на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ го...

Павле Богоевски ја закажа Комисијата за мандатот на Груевски

Од собраниски извори, телевизија Телма дознава дека за во четврток е закажана мандатно имунитетната комисија на која треба да се расправа за пратеничкиот мандат на екс...

Почнува постапка за одземање на мандатот на Груевски

Претседателот на Собранието, Талат Џафери пратил допис до Комисијата за мандатно-имунитетни прашања во кое ја известил комисијата дека пратеникот Никола Груевски неоправдано бил отсутен...

Иванов има уште пет дена да си замине со крената глава...

Завршија изборите и се избра претседател. Мандатот на сеуште актуелниот претседател завршува во недела на 12 мај. Оние кои добија претседател, прославија за него. Оние...

Одземен имунитетот на Димовски: Собранието стана монструозна институција, ова е одмазда...

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања попладнево го прифати со пет гласа „за“ и четири „против“ барањето за одобрување притвор за пратеникот Љупчо...

Тодор Петров: МАНДАТОТ НАСПРОТИ ЗАТВОРОТ

Претседателот на СМК, Тодор Петров на својот Фејсбук профил напиша дека поради тоа што Собранието не му го одзема мандатот на пратеникот Никола Груевски, не...

Комисијата за мандатно имунитетни прашања наредните денови ќе одлучува за мандатот...

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска го доставил известувањето од Судот за пресудата на пратеникот Никола Груевски до претседателот на Комисијата за мандатно имунитетни...

Популарно