9 C
Скопје
четврток, март 21, 2019
Tags Мандарини

Ознака: Мандарини

Пет причини зошто треба да јадете мандарина

1. Помагаат при настинки и грип Мандарината како и другите цитрусни овошја е одличен извор на витамин Це кој е важен за имунитетот и борбата...

Кората од мандарините – ќе ве спаси од кашлица,главоболка и болни...

Предупредување: не го пробувајте овој рецепт со прскани мандарини, користете органски. Мандарините се вкусно овошје кое го обожуваат многумина. Се јадат речиси секаде, па дури...

Не ја фрлајте кората од мандарините – ќе ве спаси од...

Предупредување: не го пробувајте овој рецепт со прскани мандарини, користете органски. Мандарините се вкусно овошје кое го обожуваат многумина. Се јадат речиси секаде, па дури...


Популарно