29.6 C
Скопје
понеделник, јули 22, 2019
Tags Македонци

Ознака: Македонци

Колумна на Тања Каракамишева: КОИ СМЕ НИЕ, МАКЕДОНЦИТЕ?

Лекција бр.1 за Заев, Шилежето, Рада, и другите незналици КОИ СМЕ НИЕ, МАКЕДОНЦИТЕ? Според науката и објавените научни стојалишта на странски автори (Welz, Szulc, Orbini, Kostrzevsky,...

Владиката Агатангел со повик за отрезнување и вразумување: Да ги посрамиме...

Драги мои Македонци! Воведени сме во големо и страшно искушение. Стоиме пред еден од најголемите предизвици во нашата историја. Дојдено е времето да ги...

НОВА НЕСРЕЌА: Двајца Македонци повредени во Солун, девојка е во критична...

Автомобил удри тројца пешаци во Солун, при што тројца се пренесени во болница со тешки повреди, објави грчка Та Неа. Сообраќајната полиција соопшти дека сообраќајката...

Македонци преживеаја голгота во Париз: Наместо во хотел, спиеле на студен...

Околу 50-тина премрзнати македонски патници останале на аеродромот во Париз откако авионот на Виз Ер заминал без нив затоа што доцнеле половина час поради...

Колумна на Игор Аврамовски Александров: СИЛУВАЧИ НА МАКЕДОНСКИОТ РОД

СИЛУВАЧИ НА МАКЕДОНСКИОТ РОД, Немате и никогаш не можете да имате валиден мандат да преговарате или да тргувате со наследениот македонски идентите - ниту со...

ИМЕТО ВЕКОВНО НЕ ГО МЕНУВАМЕ: Рецитал на Македонче од Албанија ќе...

Погледнете го рециталот на малиот, но сепак голем македонец, Андреј од Корча, Албанија насловен како „Древните” кој ќе ви предизвика пламен во срцето и...

Писмо од Македонци од 1905 до Европа: Грците извршија ужаси и масакри...

„Ние, целото население, апелираме до човекољубивата и хумана Европа, апелираме до цивилизацијата, која, веруваме, не може да најде поварварски сцени, достојни на средните векови,...

Македонци од САД го прашуваат Димитров кога ќе ги штити нивните...

Лига на македонски Американци (ЛОМА) му се обрати на македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров со прашањето кога ќе се погрижи за нивните...

Селмани: Секој еден Македонец треба да го научи албанскиот јазик (ВИДЕО)

Ние Aлбанците треба да бараме, претседателот, актуелниот премиер како и секој граѓанин Mакедонец кој комуницира со граѓаните Aлбанци да го учи албанскиот јазик, изјави...

Воскопулос: Не Македонија, Грција е таа што треба да менува имиња!

Павле Воскопулос Филипов, еден од водачите на Виножито – партијата на Македонците во Грција со спротивставен став на грчките претставници и функционери во Фејсбук...

Популарно