17 C
Скопје
недела, септември 23, 2018
Tags Македонци

Ознака: Македонци

Македонски Манифест: Насилничките гости што ја посетуваат Македонија се погребната процесија...

Граѓанската иницијатива „Македонски манифест“ преку својот Фејсбук профил испрати јавно обраќање до Македонците во Македонија со наслов: МАКЕДОНЦИТЕ - НОВИТЕ ЕВРЕИ НА ЕВРОПА Обраќањето го пренесуваме интегрално: Македонски...

Семакедонски донаторски коктел во Торонто – Собрани над 145.000 канадски долари...

СЕМАКЕДОНСКИ ДОНАТОРСКИ КОКТЕЛ ВО ТОРОНТО МАКЕДОНЦИТЕ ДАРУВАА НАД 145 ИЛЈАДИ КАНАДСКИ ДОЛАРИ ЗА ПОДДРШКА НА КАМПАЊАТА ЗА БОЈКОТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ НА 30 СЕПТЕМВРИ Загрижени за...

„Се крстам во Бога и Чентовите коски“ – Раперот Бизи со...

Македонскиот рапер Бизи издаде нова песна под наслов „НАШАТА ПЕСНА“, преку која се прикажани маките и страдањата на Македонскиот народ. „Немам друг дом овој ми...

Референдумско фијаско: Само 250 илјади Македонци ќе излезат на референдум, од...

Според официјална анкета на ОБСЕ излезноста на референдумот ќе биде катастрофално лоша. Според податоците од оваа кредибилна институција излезноста ќе изнесува само 32.3% од...

Каракамишева до СДСМ и ДУИ: Едно да ви биде јасно –...

СДС, ДУИ и сите владини партнери, ЕДНО ДА ВИ БИДЕ ЈАСНО! МАКЕДОНЦИТЕ НЕ ПРИФАЌААТ ГМО ИДЕНТИТЕТ! Ниту сакаме да ни го "зајакнувате", ниту сакаме да ни...

Отец Ивица Тодоров: Кој има очи – ќе види! Кој има...

ЗОШТО Македонците нема да гласаат на референдумот и зошто нашите вистински пријатели од НАТО И ЕУ тоа мора да го разберат! Животот е сложен, но...

Каракамишева: Странскиот режисер успешно ве процени – Македонци против Македонци очи...

Лоботомирани глави, странскиот режисер успешно ве процени дека може да ве меси и инструира како сака! Децениски ви перат мозоци, ве ќешираат и товат, и...

Румен Петков: Македонија да не посегнува по бугарската историја

Амбасадорот на Македонија треба веднаш да биде повикан во Министерството за надворешни работи и да му се каже дека се прекршува договорот за добрососедство,...

Отец Ивица Тодоров: БОЈКОТ ЗА ДА БИДЕМЕ, ОНАКА ЌЕ НÈ СНЕМА!

Почитувани пријатели од СДСМ, од НАТО и од ЕУ - огромен процент од современите Македонци и одговорни граѓани на Република Македонија разбираат дека реалната...

Колумна на Александар Русјаков: Злите Македонци и кутрите северни црпки

Стварно сте без врска! Како им се сипавте на девојчурцине што се возеле со џандарски џип низ Грција, незгодно ми падна. Па не се...

Популарно