14.8 C
Скопје
недела, март 29, 2020
Tags Македонка

Ознака: Македонка

Македонка која живее во Милано – еден од најпогодените градови од...

Македонката Лела живее во Милано, Италија. Таа на својот Фејсбук профил го сподели личното искуство за тоа како е да се живее во еден...

ВИДЕО: Сведоштво на прилепчанка која живее во Кина за ситуацијата со...

Еден месец како во затвор. Така тоа се прави во Кина… Александра Ацеска од Прилеп, 25 години, наставничка по англиски јазик и уметност во...

Апасиев: Коа приучени глуперди ти го водат владиниот пиар, ондак, ничем-изазван,...

Коа приучени глуперди као Коста Петров, Коста Костадинов, Марјан Забрчанец, Бојан Маричиќ, Амон Сра, Џабе Дерала и остала енџиовска багра (која да ја стаиш...

Рачна бомба „Македонка“ користена за време на Балканските војни

Наум Туфекчиев (Ресен, 29. VI. 1864 – Софија, 26. II. 1926) е македонски револуционер учесник во Македонското револуционерно движење. Учествувал во дејноста на Младата...

Македонка загина во сообраќајка во Хрватска

Македонска државјанка загина денеска на автопатот А3 кај Окучани во Хрватска кога возилото со германски регистарски ознаки во кое била совозач излетало од коловозот...

Маја Платнар: Уморна сум од шокови, тага, неправда, лоши вести… Земете...

Уморна сум! Уморна сум од шокови, од тага, од неправда, од лоши вести Уморна сум да зборувам постојано за нечија вина, за туѓи грешки, за...

Порака до Димитров од Македонката што ги победи Грците во САД:...

Ана Дукоска, Македонката што го победи моќното грчко лоби во Конгресот на САД остана без правото да биде Македонка по националност. Користејќи го хаштагот #ПрашувамЗаСебе...

ФОТО: Ова е Македонката која се соблече гола за германскиот „Плејбој“

Овој месец насловната ја краси токму оваа девојка која има македонски корени, а живее во Швајцарија. Односно таа е родена во Швајцарија, а нејзините...

Отец Ивица Тодоров: Во очи на сите да им кажеме „ЈАС...

Драги мои Македонци и Македонки, Ние во моментот сме најподло ставени во игра на САМОУНИШТУВАЊЕ, односно, во процес на САМОУБИСТВО, или уште поедноставно – треба...

Популарно