13.1 C
Скопје
понеделник, февруари 24, 2020
Tags Македонија

Ознака: Македонија

Димитров: Ставот на Макрон е добар сигнал

Министерот за надворешни работи Никола Димитров вели ставот на францускиот претседател Емануел Макрон дека ако резултатите од Извештајот на Европската комисија во март за...

Јовановски: Името Рашела Мизрахи е испишано на камен, на македонски и...

Името Рашела Мизрахи е испишано на камен, на македонски и на еврејски јаик, за век и веков – напиша на својот Фејсбук профил актерот...

Апасиев: Коа приучени глуперди ти го водат владиниот пиар, ондак, ничем-изазван,...

Коа приучени глуперди као Коста Петров, Коста Костадинов, Марјан Забрчанец, Бојан Маричиќ, Амон Сра, Џабе Дерала и остала енџиовска багра (која да ја стаиш...

Ристовски: Македонија е мала земја со голем сон – можеме да...

Македонскиот репрезентативен десен бек Стефан Ристовски во интервју за „Журнал Спортинг“, магазинот на неговиот Спортинг Лисабон посочи дека Македонија има голем сон да игра...

Љубомир Цуцуловски: ЗА УШИ И…

ЗА УШИ И... Веднаш да се провери, без какво било одлагање, дали во описот и пописот на работните задачи/функции на министерот/министерката за труд и...

Колумна на Стефан Влахов-Мицов: Зошто секоја македонска генерација е подеградирана од...

Деградацијата на народите и нивните елити е карактерна за западниот тип цивилизација која ги опфаќа Европа, Северна Америка и локални делови од останатиот свет....

СКАНДАЛ: Спасовски ги штити грчките интереси и бара разрешување на Мизрахи...

Техничкиот премиер Оливер Спасовски на највисоко ниво и угодува на Грција и бара разрешување на министерката за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи. Очигледно,...

Муцунски: Убеден сум дека мојата генерација политичари ќе доживее оваа држава...

Во „Топ Тема“ вечерва гостуваше , меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски,кој рече дека доколку обезбедат двотретинско мнозинство, ќе пристапат кон уставни измени. Навистина е...

Комити: Нека Македонското сонце на 26-ти Март го осветли Плоштадот Македонија,...

Продолжуваме уште посилни! Кон заедничката иницијатива активно се приклучија и Прилеп, Струмица, Неготино, Гевгелија, Валандово, Виница... Цела Македонија е на нозе за овој историски натпревар. Нека...

Знамето на НАТО се вее пред Собрание: Пратениците едногласно го ратификуваа...

Собранието со 114 гласови - ЗА, ниту еден против и без воздржани го ратификуваше Протоколот за членство во НАТО Алијансата – историски очекуван момент...

Популарно