26.2 C
Скопје
понеделник, август 19, 2019
Tags Македонија

Ознака: Македонија

Милески: Науката прави јасна дистинкција помеѓу Македонците и Грците – Северџаниве...

Откако започна поставувањето ознаки на спомениците и отстранувањето на Сонцето од Кутлеш од симболите на јавните институции и на јавните простори, но и од јавните...

Регионот сѐ повеќе се интересира за аферата: РТС објави шест работи...

Случајот „Рекет“ веќе со денови ја бранува целата македонска јавност, но и пошироко. Соседна Србија исто така со денови пишува за милионската афера која...

Македонците не трпат понижување: Експресно отстранета таблата, затоа што Александар Македонски...

Таблата која вчера беше поставена на споменикот „Воин на коњ“, на која пишува дека припаѓа на хеленската историја, не издржа ниту 24 часа -...

ФОТО: По Сонцето од Кутлеш, Владата се откажа од Александар Македонски...

Започна поставувањето ознаки на спомениците, а се отстранува и Сонцето од Вергина од симболите на јавните институции и на јавните простори, но и од...

Македонија немаше сили за комплетен пресврт, пораз од Португалија во осминафиналето...

Ракометната репрезентација на Македонија до 19 години е поразена од Португалија во осминафиналето на Светското првенство, „црвено-жолтите” немаа сили за комплетен пресврт и загубија...

СМК: Отстранувањето на Семакедонското 16-зрачно сонце претставува фашизам и тероризам против...

СВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС: ОТСТРАНУВАЊЕТО НА СЕМАКЕДОНСКОТО СОНЦЕ ПРЕТСТАВУВА ФАШИЗАМ ТЕРОРИЗАМ ПРОТИВ МАКЕДОНЦИТЕ! Отстранувањето на Семакедонското 16-зрачно сонце од јавни места и од јавна употреба претставува...

Вечер сите во СЦ „Борис Трајковски“: Да ги поддржиме нашите ракометари...

Кадетската ракометна репрезентација на Македонија вечера го игра натпреварот против Португалија во рамки на Светското првенство кое се одржува во Скопје. – Ракометната Федерација на...

Мико: Сегашната влада ќе падне наскоро, а новата ќе ја игнорира...

Џејсон Мико, поранешен почесен конзул на Македонија во Тусон, Аризона, со коментар на Твитер за почетокот на примената на членот 8 од Преспански договор...

На денешен ден: Пред 18 години беше потпишан понижувачкиот Рамковен договор

Пред осумнаесет години на денешен ден е потпишан Рамковниот договор со кој беше ставен крај на неколкумесечниот конфликт во земјава во 2001 година. Преговорите почнаа...

Отец Ивица: Неединството, озборувањето, суетата… рак-рани на македонското патриотско тело!

НЕЕДИНСТВОТО, ЗАВИДЛИВОСТА, ОЗБОРУВАЊЕТО, НЕЗРЕЛОСТА, СУЕТАТА, СЕБЕПРОМОВИРАЊЕТО… рак рани кои треба да се лечат во македонското патриотско тело? Телото на македонскиот народ боледува од многу болести...

Популарно