18 C
Скопје
среда, април 8, 2020
Tags Македонија

Ознака: Македонија

Николоски: Да не го местеа тендерот за биохемиски лаборатории ќе имаше...

Основниот проблем сега со корона вирусот е што Македонија не тестира доволно, а тоа е препораката на Светската здравствена организација која вели „Тестирај, тестирај,...

Колумна на Рашела Мизрахи: „Сé е очајно, но јас нема да...

Сте го читале ли Бекет ? Еден од основоположниците на таканаречениот „Театар на апсурдот“, кој во својот раскошен творечки опус, генијално и мајсторски застанува...

Ранг листата на „FM Global“: Македонија зад Зимбабве, Сенегал и Кенија...

Вирусот „Ковид19“ освен здравствени последици, ќе донесе и огромни штети на светската економија. Според проекциите на светската банка, целата планета годинава ќе оди во...

Јанушев: Македонија колабира, секое 5-то семејство останува без еден вработен (ВИДЕО)

Република Македонија почнува полека да колабира во сите области. Жалосно и загрижувачки што мораме повторно од оваа говорница, од која што за жал не...

Сподели музика: „Македонија“ – Карантин акустична верзија од седум момци од...

Многу пати е покажано и докажано дека музиката не познава граници. Овие седум момци од бившите југословенски простори - Македонија, БиХ, Србија и Хрватска...

Ова се термините: Кога ќе можете да ги изнесете кучињата на...

Сопствениците на кучиња кои ги чуваат како домашни миленичиња во станови, ќе може да ги изнесуваат надвор во одредени термини во денот за време...

Тасевски: Чувај ја, оооо Голем Водачу нашата мајка Северна Кор… Македонија...

Сите ќе yмpeте! Само нашиот Голем Водач е вечен. Тој, па ти Господе. Чувај ја, оооо Голем Водачу нашата мајка Северна Кор… Македонија де!,...

Има ли Заев срам: Плука по Унгарија, а прв се „нацрта“...

Петер Сијарто, министер за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, денес е во посета на Република Македонија. -Причината што сум тука денес е телефонскиот...

Димитров: Благодарност до нашите пријатели од САД за солидарноста и помошта

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, јавно на својот твитер профил се заблагодари на САД за солидарноста и помошта која Македонија ја доби за...

Спасовски: Пикот на коронавирусот кај нас ќе биде помеѓу 2.000 и...

Премиерот Оливер Спасовски нагласи дека оваа битка ќе трае, и само заедно ќе може да се намали офанзивата на коронавирусот. -Следните две до три недели...

Популарно