18 C
Скопје
среда, февруари 26, 2020
Tags мајки

Ознака: мајки

Зошто ќерките на емотивно ладните мајки секогаш избираат „погрешни“ мажи?

Психолозите тврдат дека често им доаѓаат жени кои признаваат дека имале многу ладни и нечувствителни мајки. Понекогаш се случува и двата родители да се...

Истражување: Постарите мајки се подобри мајки

Според едно истражување од Данска, психолошката зрелост на постарите мајки има позитивно влијание врз развојот на децата. Истражувањето исто така покажало и дека постои помала...

КАДЕ ЗГРЕШИЈА МАКЕДОНСКИТЕ МАЈКИ?

Што изнародивме ние жените македонки последниве триесетина години, а и оние пред нас!? Што род изродивме и што род воспитавме? Каде се нашите деца...

ЗА СИТЕ МАЈКИ: Чувајте се поради децата, никој нема да ги...

Чувајте го вашето здравје. Стресот, брзата исхрана, физичката неактивност порано или подоцна ќе си го земат својот данок. Најдете време за себе, за одмор,...

Хороскопските знаци како мајки

Добри, строги, попустливи, со големи очекувања…Какви се хороскопските знаци како мајки? Овен Оваа мајка е силна која страшно многу се грижи за своите деца. Таа ќе...

Министерот Филипче со скандалозна изјава: Mајките се виновни за смртноста на...

Министерот за здравство Венко Филипе излезе со изјава во кој ги обвини мајките дека тие во најголема мера биле виновни за смртноста на новороденчињата. -Кога...

Совети од голема корист: Мајки со овие зборови можете да го...

Со денови интернетот е преплавен со разни совети како да се смири вознемирено дете. Кога едно дете видно ќе се вознемири поради некаква болка, лутина...

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“, ќе поднесе измени на Законот...

Интегрален текст од прес конференција на Нола Исмајлоска Старова Почитувани, Како пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, заедно со колешката пратеник Магдалена Манаскова, како досегашни и идни мајки, денес...

Фејсбук ги прави мајките несигурни?!

Ново истражување покажува дека сите оние слики на Фејсбук профилот може да имаат подлабоко значење. Ако вашата страна на оваа социјална мрежа секој ден се...

Популарно