6.1 C
Скопје
вторник, март 31, 2020
Tags Љупчо Николовски

Ознака: Љупчо Николовски

Николовски: Наместо да се шират лажни вести, треба да ги следиме...

Генералниот секретар на СДСМ и носител на пратеничка листа во изборната единица три, Љупчо Николовски во вечерашното госување во „Том тема“ на ТВ Телма...

Јанушев до Николовски: Испеана плоча сте и заминувате во историјата, прифатетете...

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, и носител на изборната единица три, Игор Јанушев гостуваше на емисијата „Топ Тема“ во дебата со генералниот секретар СДСМ, Љупчо...

Николовски: Панчо Минов е на листа на СДСМ зошто заедно ги...

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека тие ги бирале и рангирале кандидите за пратеници според нивниот...

Прв двојазичен прес на СДСМ и Беса: Најмногу мандати очекуваме во...

Генералните секретари на новата коалиција СДСМ и Беса попладнево ја одржаа првата  прес-конференција на македонски и на албанска јазик. Љупчо Николовски и Аријанит Хоџа, рекоа...

Николовски: Следува прочистување на правосудството – приклучете се на маршот „Чекориме...

Ве повикувам денеска со почеток во 18 часот да се приклучите на Маршот „Чекориме за правда“. Тргнуваме од Собранието - и завршуваме пред комплексот...

СДСМ сака да избега од избори во април – се заканија...

Генралниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски на Фејсбук напиша дека доколку во Собранието се продолжи со тактизирање и ако на кој било начин се...

Царовска и Петров vs. Николовски и Лукаревска „бољи пар“

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски, директорката на УЈП Сања Лукаревска, потпретседателот на СДСМ Коста Петров и потпретседателката на партијата Мила Царовска се натпреваруваа...

Николовски: Организиравме над 30 трибини кои масовно беа посетени од граѓаните

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски на денешото интервју Топ Тема на Телма телевизија вели дека СДСМ работи интензивно и дека сите структури во...

Николовски во одбрана на Заев: Знае што прави, да не береме...

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски вечерва напиша статус на Фејсбук посветен на премиерот Зоран Заев, што е протолкуван како обид да му се...

Шекеринска и Спасовски во аут- ТВ21 јавува дека Николовски е новиот...

По изјавата на премиерот Зоран Заев дека во согласност со Договорот од Пржино ќе се повлече на 3 јануари, во јавноста започнаа калкулациите дека...

Популарно