6 C
Скопје
сабота, февруари 22, 2020
Tags Луна Џогани

Ознака: Луна Џогани

Мајката на Анабела се откажа од внуката Луна, еве ја причината

Мајката на Анабела Буква, Јадранка Полутак, се откажува од внуката Луна поради нејзините љубовни избори. Бабата и се налути на Луна затоа што не сакаше...

Kиа, Слоба, Луна, Анабела се најдоа на исто место….еве како се...

Љубовниот триаголник од првата сезона на „Задруга“ кој го сочинуваат Киа Коцакар, Луна Ѓогани и Слоба Радановиќ не престануваат да бидат интересни за јавноста,иако...

По ќерката и мајката: Луна стави силикони, Анабела ќе оди на...

Српската пејачка Анабела Буква ќе треба што е можно побрзо да ги замени силиконските импланти што ги вгради пред 20 години. Пејачката веќе закажа операција...

Луна Ѓогани во „безобразен“ костим за капење

Ќерката на поп-пејачката Анабела Атијас и Гаги Ѓогани и победничка на реалното шоу „Задруга 2“ Луна Ѓогани летниот одмор го поминува во Египет со...

Луна Џогани: Се радував кога Слоба ми ја честиташе победата

Луна Ѓогани, дефинитивно е најозборуваното и најкоментирано име во регионот изминатиов период. После неполни 2 години поминати во затворен простор, односно две учества во...

Протекоа деталите од музичка кариера на Луна: Откако ја сними првата...

Ќерката на Анабела Атијас сериозно започна да се занимава со музика и во Македонија пред две недели во студиото на Дарко Димитров ја сними...

Ќе фрли брдо пари за да изгледа совршено- Луна веќе започна...

Победничката на „Задруга 2“ Луна Џогани која е ќерка на пејачката Анабела реши својот изглед да го доведе во совршенство по победата и земањето...

Ќерката на Анабела зеде брдо пари по победата во „Задруга 2“,...

Ќерката на Анабела Џогани која победи во реалното шоу „Задруга 2“ и освои 50 илјади евра еден ден само што излезе од шоуто каде...

Луна од „Задруга“ излегува богата: Откриени деталите од договорот со „Пинк“

По завршувањето на првата сезона на „Задруга“, Луна Џогани од продукцијата доби 16 илјади евра, наместо договорените 40 илјади, затоа што за време на...

Популарно