18 C
Скопје
среда, јули 8, 2020
Tags луѓе

Ознака: луѓе

Која е тајната на луѓето кои добиваат сe во животот?

Веројатно сите околу нас имаме личност која е обожавана од другите и која лесно може да добие сѐ што ќе посака, а понекогаш се...

Се уморив, не можам да угодам никому, не можам веќе никому...

Не можам веќе постојано да се извинувам. Не можам да им угодам на луѓето. Не можам да ја спуштам главата за да бидам понизна...

Ништо не е случајно: Самите ги привлекувате луѓето и настаните во...

Постојат три вечни универзални закони кои треба јасно да се разберат за да можеме промислено, делотворно и задоволувачки да ги применуваме во својот физички...

За драгите луѓе кои прерано си заминаа од овој свет

Не постои ден да не помислиме на нив. Тие имаа огромно влијание на нашите животи, а збогувањето со нив е една од најтешките работи...

Четири причини поради кои луѓето бираат долги врски наместо авантури

Љубовните авантури се најчеста тема на разговори, но повеќето луѓе бираат долгогодишни, сигурни врски наместо кратки напливи на страст. Дали сте се запрашале зошто...

Што прават неуспешните луѓе за време на викендот?

Долгите викенди им овозможуваат на сите да имаат дополнителен ден да се релаксираат и да ги наполнат батериите. Но, подеднакво важно, какви грешки треба...

Престанете да барате изговори за луѓето кои се однесуваат лошо кон...

Постои нешто што можеме да го забележиме кај луѓето околу нас. Секој од нив води своја борба. Тоа се оние ситуации кога сакаат безвредни луѓе,...

Застрашувачки податок – 50 % од луѓето кои се отселуваат од...

Проблемот со иселувањето на младите од државата станува се поголем и поголем. После ТВ сторијата на телевизијата ТВ 21, на истата телевизија во емисијата...

Посиромашните луѓе се похумани и посолидарни

Жителите на Мјанмар, која е една од најсиромашните држави во Азија, се најхумани луѓе на целата планета, покажува истражувањето на лондонската фондација „Черити“. Жителите на...

Зошто некои луѓе имаат многу среќа во животот?

Богатството кое го поседуваат „среќните луѓе“ не е предуслов за среќа, тие станале среќни затоа што размислуваат поинаку и преземаат одредени дејства. Дали некогаш...

Популарно