14 C
Скопје
среда, јуни 3, 2020
Tags луѓе

Ознака: луѓе

Бидете добри кон другите – не знаете низ што поминуваат

Постои голема вистина во ова. Никогаш не можете да знаете низ што минуваат другите луѓе. Ако мислите дека знаете, се лажете. Гледате жена во супермаркет...

Никогаш нема да бидеш доволно добар за луѓето – Зошто толку...

Овде не е добро да бидеш паметен, да имаш што да кажеш, да имаш што да облечеш, да јадеш, да работиш, да заработуваш, да...

Исповед: „Им помагав на другите за да се чувствувам подобро во...

Исповед:  Мислев дека е моја задача да се занимавам со проблемите на другите луѓе, особено кога се во прашање моите блиски луѓе. Искрено? Тоа...

Речиси две милијарди луѓе во светот се претешки

Најпопуларните јадења во класичен ресторан, односно 94 отсто од нив, ги надминуваат препорачаните 600 калории, посочува ново истражување на Медицинскиот факултет во Сао Пауло,...

Најдобрите луѓе најмногу страдаат: Добрината вреди многу, но и скапо ќе...

Во школото на животот, секој ден е испит, а секое искуство е нова лекција. Исто како и во училиште, така и во животот: не им...

Наместо луѓе гледаш брендови: Маичката нека биде со поголем знак да...

Саботно утро, лабаво и релаксирано.  Улиците во Скопје се празни, но во неколку кафулиња не се наоѓа слободно место. Убаво е Скопје во сабота,...

Приказна која ќе ве воодушеви: Зошто луѓето викаат кога се лути?

Еден ден, учителот ги прашал своите ученици: „Зошто луѓето викаат кога се лути?“ Учениците размислувале некое време, а потоа рекле: „Викаме затоа што губиме трпение.“ Тој...

Ако без проблем ја изговарате оваа реченица, вие сте многу попаметни...

Паметните луѓе се одликуваат со карактеристики како љубопитност, добра смисла за хумор, флексибилност и отвореност кон нови знаења. Покрај тоа, имаат едно нешто заедничко што...

Животот е краток, престанете да трчате по луѓето кои не го...

Дали понекогаш сте биле разочарани поради нечиј недостаток на внимание? Дали понекогаш мислите дека давате повеќе од другите луѓе во пријателствата и врските? Дали...

Никогаш не се задоволувајте со лошо кафе, лоши пријатели или лоши...

За некои работи во животот потребно е повеќе труд. Во последно време, во мода е да се шири идејата дека е кул да не ви...

Популарно