5.6 C
Скопје
недела, март 29, 2020
Tags љубов

Ознака: љубов

Фотографија која ќе ви го стопли срцето: Полицаец и медицинска сестра...

И додека социјалните мрежи се уште се преплавени од полицајците кои вчера ги навредуваа граѓаните и недолично се однесуваа, денеска нова фотографија овој пат...

Љубовни односи во време на корона: Само под одредени услови!

Социјалното дистанцирање е основно мото на борбата против ширењето на новиот коронавирус, но што значи тоа за интимноста? Речиси е невозможно да се практикува социјално...

Зошто луѓето се бакнуваат: Научно објаснување на бакнежот

Бакнувањето е романтичен завршеток на многу приказни што ги раскажуваме, на многу филмови што ги гледаме. Тоа е страстен момент во кој двајца ја...

Елена Ристеска го покажа момчето: Тоа е почетокот на нова ера…...

Познатата пејачка Елена Ристеска се наоѓа во Мајами од каде што објави фотографија на која е таа и  нејзиното ново момче. На сликата не се...

Како да го „фатите“ во неверство: Овие работи речиси секогаш ги...

Емотивните и сексуалните неверства отсекогаш постоеле, само денес, благодарение на социјалните мрежи, станаа подостапни. Иако повеќето луѓе сметаат дека најчестиот вовед во неверството претставува флертот...

Колумна на Љупчо Цветановски: Љубовта Заев-Касами – Она, кога спротивностите се...

Љубов на прв политички поглед или сепак, брак од антимакедонски интерес? Навистина, тука нема дилема. Лесен е описот на новата љубовна приказна меѓу Заев...

Невообичаени места за љубовни допири

Следниот пат кога ќе водите љубов, обидете се да го допрете својот љубовник на следниве точки на телото. Местата на кои луѓето најмногу сакаат да...

Три хороскопски знаци кои се секогаш среќни во љубовта

Сите имаме пријатели за кои можеме да кажеме дека секогаш избираат партнери кои им одговараат. Некои хороскопски знаци се особено среќни во љубовта. Јарец; Иако...

Склучените бракови во 2020 година ќе траат засекогаш: Ова е идеалниот...

Оние кои што ќе зпловат во брачните води на овој датум, според нумерологијата, среќата ќе ги прати целиот живот. Најпознатиот астролог во Велика Британија, Керолајн...

Осум причини зошто „Вистински Маж“ никогаш нема да ја изневери девојката...

Вистинските мажи се емоционално стабилни – Обично слушаме дека девојките се тие кои имаат проблем со контрола на емоции. Да бидеме искрени, мажите се...

Популарно