26 C
Скопје
недела, јули 12, 2020
Tags Љубчо Георгиевски

Ознака: Љубчо Георгиевски

Љубчо Георгиевски: Бугарските политичари како да се натпреваруваат кој ќе биде...

Последната година како да беше меден месец во македонско-бугарските односи, што не можеше да се замислат пред 15-20 години, изјави во интервју за бугарската...

Бранко не го чепкавме за приватизацијата, зашто фалеше член од законот

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски во вечерашното интервју на ТВ 24 рече дека кога тој бил премиер не постоел членот за злоупотреба на службената положба...

Георгиевски: На луѓе вклучени во случајот од „Поштенска банка“ им беше...

Во однос на случајот со „Поштенска банка“ Љубчо Георгиевски на Телевизија 24 потенцира дека од страна на Катица Јанева и СЈО бил баран рекет. Георгиевски...

Љубчо Георгиевски бара ДИК да ги исклучи СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ од...

Партијата на Љубчо Георгиевски, ВМРО-Народна партија побара од Државната изборна комисија да ги исклучи политичките партии ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ од претстојниот изборен процес, поради...

Мане Јаковлевски: Љубчо Георгиевски стана слуга на Заев

Го прочитав статусот на Љубчо Георгиевски посветен на делот за Драган Богдановски и Христијан Мицкоски. Жално е да се гледа како „војводата“ се пенави...

Папандреу: Со Георгиевски стигнавме до првичен договор за името Горна Македонија

Северна Македонија би можела да биде еден од нашите основни сојузници во регионот, да се потпре на Грција, а тоа да придонесе Грција да...

Колумна на Дарко Јаневски: „ЗА“ шмркањето на Црвенковски и кршењето на...

Ете се јави и Папата. Бранко. Ќе гласал „ЗА“. Небаре некому му е гајле. Може слободно да оди и да крши глава со неговиот...

РЕТРО ВИДЕО: TВ дуелот помеѓу Љубчо и Бранко пред 20 години

Постарите сигурно се сеќаваат на жестокиот телевизиски дуел помеѓу тогашните лидери на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Љубчо Георгиевски и Бранко Црвенковски. Што се’ ли само не си...

Георгиевски предупредува: Македонија влезе во една голема дипломатска замка

Претседателот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски на својот Фејсбук профил пишува дека билатералните разговори со Грција, придонеле за влегување на Македонија во една дипломатска замка. -Имам...

Љубчо Георгиевски: Каков, бре, развод – ќе тужам за ова!

После објавата од порталот Либертас за наводниот развод на поранешниот премиер на Македонија Љубчо Георгиевски и неговата сопруга Снежана, до нивната редакција стигна и...

Популарно