30 C
Скопје
четврток, август 13, 2020
Tags лице

Ознака: лице

Несакани влакна на лицето кај девојките – зошто се појавуваат?

Еден од непосакуваните моменти кај жените е кога ќе забележат барем едно несакани влакна на своето лице бидејќи во истиот момент знаат дека проблемот...

Само еден детал на вашето лице открива се за вас, нема...

Ако очите се огледало на нашата душа, нашите веѓи се рамката која открива многу за тоа каква личност сме. Обични веѓи – Вие сте личност...

Лицето открива какви љубовници сме- погледнете!

Проучувајќи ја древната кинеска филозофија, сексологот Трејси Кокс изградила своја теорија дека лицето го открива сѐ она што треба да го знаеме за партнерот...

Според кинеската древна наука лицето открива какви љубовници сме

Проучувајќи ја древната кинеска филозофија, сексологот Трејси Кокс изградила своја теорија дека лицето го открива сѐ она што треба да го знаеме за партнерот...

Фото-Исчезна уште едно лице: Боледува од Алцхајмер, а последен пат е...

Во полициско одделение Петровец вчера во 21:30 часот И.Т.(39) од село Кадино пријавил дека истиот ден околу 12:45 часот од домот се оддалечил неговиот...

Напитоци кои ќе ја направат кожата здрава и сјајна

Без разлика на тоа со какви креми се негувате, на кожата на лицето освен храната, огромно влијание имаат и пијалаците кои ги консумираме во...

Што се случува со вашата кожа додека спиете

Повеќето козметички компании произведуваат линии за дневна и ноќна нега на кожата. Во што е разликата помеѓу дневната и ноќната крема? Кожата претставува комплексен орган кој...

Рецепти за разубавување

Секоја жена знае барем десетина трикови, домашни рецепти или тајни од баба за разубавување. Но, секогаш е добро да се знае по нешто плус....

Моќна маска од две состојки која го брише уморот од лицето

Лимонот е одличен сојузник кога женската убавина е во прашање. Состојките од маската кои ќе ги прочитате во продолжение се одлична комбинација во борбата против...

Моќна маска од две состојки која го брише уморот од лицето

Лимонот е одличен сојузник кога женската убавина е во прашање. Состојките од маската кои ќе ги прочитате во продолжение се одлична комбинација во борбата против...

Популарно