27 C
Скопје
сабота, јули 11, 2020
Tags лица со попреченост

Ознака: лица со попреченост

Новиот закон на МТСП е рестриктивен, се кратат голем број на...

При денешната посета на Штип, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски разговараше со преставници на здруженијата на лица со посебни потреби, со, како што вели,...

Лицата со попреченост од пред Министерството за труд и социјална политика...

Предлагачот на Законот, во овој случај Министерството за труд и социјална политика, во петок по кратка постапка се обидува да протурка закон во кој...

Пратеникот Димков се залага за вклученост на лицата со попреченост во...

Лицата со попреченост добија поддршка од пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Трајче Димков, да се вклучат во политичкиот живот во Република Македонија. Димков неговото учество на обуката...

Терале лица со попреченост на односи, додека тие снимале со мобилен

Пред неколку дена во битолското село Кукуречани врз С.К., лице со тешка интелектуална попреченост, била извршена обљуба од П.К., исто така лице со тешка...

Невенка Стаменковска: СДС со ребалансот на буџетот удри и врз лицата...

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Невенка Стаменковска  Почитувани, Со ребалансот на буџетот СДС удри и по најранливата категорија на граѓани, врз децата и...

Популарно