13.6 C
Скопје
петок, ноември 15, 2019
Tags Лионел Меси

Ознака: Лионел Меси

Тајната од тефтерот: Сер Алекс има план за запирање на Меси

Манчестер Јунајтед против Барселона е една од најинтересните двојки во четвртфиналето во Лигата на шампионите. Двата европски гиганти ќе измерат сили и ќе одредат...

Филм за животниот пат на Модриќ: „Како Лука стана најдобар на...

Модриќ зад себе има година од соништата, беше прогласен за најдобар играч на Мундијалот во Русија и ги освои наградите од УЕФА и ФИФА...

Врвен фудбалер, но уште подобар човек: Поради овој хуман потег, на...

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Лионел Меси е еден од главните донатори за изградба на центар за деца болни од рак во болница...

Пред 14 години Меси го имаше своето деби во Барселона

Барселона се присети на значаен настан во историјата на клубот и светскиот фудбал. Пред 14 години, на 16-ти октомври 2004 година, 17-годишниот Аргентинец, Лионел...

Отворена Лигата на шампионите, постигнат првиот гол: Вистинска мајсторија на Лионел...

Она што сите фудбалски фанови долго го очекуваа, конечно започна, денеска со натпреварите меѓу Барселона- ПСВ и Интер- Тотенхем, отворена е новата сезона во...

По Меси и Роналдо испратен дома: Кавани му закажа на Уругвај...

Од 20:00 часот се одигра и второто осминафинале на Мундијалот во Русија, а на крајот од средбата помеѓу Уругвај и Португалија, како победниците излегоа...

Фото: Енис Барди на насловната страна на Барселона: Дуел на двајца...

Барди оваа сезона игра навистина фантастично во Примера, посебно е мајстор кога се слободните удари во прашање. Не сме само ние во Македонија воодушевени од...

Знаеме дека Меси заработува многу, но од оваа сума ќе паднете...

Аргентинецот Лионел Меси со 126 милиони евра има највисок приход кај фудбалерите оваа сезона, според францускиот магазин France football. Аргентинец заработил рекордни приходи пред Кристијано Роналдо...

Нејмар има два услови за да се врати во Барселона: Малку...

Медиумите од Шпанија пишуваат дека Нејмар има два услови за евентуално враќање на Камп Ноу. Барањата на Бразилецот се поврзани со првата ѕвезда на „Каталонците“,...

МЕСИ Е ГОЛЕМ ЧОВЕК: Со убав гест ги избриша солзите на...

Сите сакаа да го видат Лионел Меси кога пристигна аргентинската репрезентација во Монтевидео каде во сабота ќе игра против тимот на Уругвај како дел...

Популарно