-6 C
Скопје
недела, февруари 24, 2019
Tags летување

Ознака: летување

Еве како се движат цените за сместување во Охрид, Дојран и...

Езерскиот туризам во Македонија е во подем, а годинава се очекува да се срушат сите рекорди по бројот на гости и ноќевања. Во моментов...

Зошто викендот ни „лета“ многу брзо?

Сте се запрашале некогаш зошто викендот ни „лета“ многу брзо?? Според Дејвид Иглман, професор на Универзитетот во Стенфорд и автор на книгата „The Brain: The...


Популарно