8 C
Скопје
сабота, февруари 16, 2019
Tags лето

Ознака: лето

Одмор може и во септември – летни температури ќе се задржат...

Tопли летни денови ќе има и во текот на овој месец што значи дека граѓаните ќе може да поминат време на плажа.  Родителите кои имаат...

Подгответе се за плажа: Симнете 10 см од половината за само...

Звучи неверојатно, но сосема е изводливо доколку малку се помачите и се одречете од секакви благи работи, грицки, мрсна и калорична храна во текот...

Само вака можете да го спречите потењето за време на летните...

Многумина од нас употребуваат дезодоранси против потење во утринските часови, пред да се облечеме и да излеземе од дома. Сепка, една докторка тврди дека...

ФОТО: На кои плажи уживаат македонските познати дами?

Летото полека го зема сиот свој замав, па како и сите обични луѓе и познатите личности ги користат сончевите денови за да ги наполнат...

ФОТО: Рита Ора и Емили во минијатурно бикини – поставија нов...

Манекенката Емили Ратајковски е се освен срамежлива, и често знае да изненади со стајлингот, па тоа го направи и овојпат појавувајќи се во минијатурно...

Свети Николе нема јавен базен за капење веќе половина век

Во почетокот на 50-ите години од минатиот век, првите јавни базени за капење биле изградени во Сарај и Свети Николе. Светиниколскиот базен бил направен...

За јаки фотки од летниот одмор следете ги советите од професионалецот...

Професионалниот фотограф Мајкл Фар сподели десет совети за тоа како да ги направите најдобрите фотографии за време на вашиот летен одмор, користејќи го својот...

Лекарите советуваат: Која храна да не се јаде во лето

Летната храна е разновидна и вкусна, но постојат намирници и начини на нивна подготовка кои треба да ги избегнувате во лето. Сладолед – сендвич Има ли...

Воздухот загаден и во летниот период, главоболка и вртоглавица

Загаденоста на воздухот се уште е главоболка на граѓаните. Владата на СДСМ иако ветуваше итни мерки против загадувањето на воздухот и после година дена...

Утре почнува летото

- Од утре во Македонија и на северната хемисфера почнува летото. Истовремено на јужната полутопка настапува зимата. Во Македонија летото почнува во 12 часот и...


Популарно