14.8 C
Скопје
недела, март 29, 2020
Tags Лаги

Ознака: Лаги

Куновска за половата рамноправност на Заев: Среќа дека не лаже, не…

Поранешната пратеничка и екс-престедателка на општинската организација на СДСМ во Скопје, Софија Куновска преку социјалните мрежи повторно го коментира изборот на СДСМ за пратеничките...

Мицкоски: Заев со изјавите за смена на имињата на училиштата почна...

Зоран Заев нема зошто да го коментирам, бидејќи неговите изјави почнуваат и да ги соборуваат неговите лични рекорди, гледаме дека за помалку од еден...

Капиталните инвестиции на мизерни 1.67%: Ветените болници, училишта и градинки остануваат...

Реализацијата на државните инвестиции во Република Македонија целосно потфрли, согласно објавените податоци на Министерството за финансии. Продолжува рекордно ниското ниво на капитални инвестиции и...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ги излажа граѓаните за плата од 500 евра, нова...

СДСМ континуирано ги лаже и манипулира граѓаните. Платите не растат реално и затоа Македонија е една од најсиромашните земји на Балканот и во Европа....

Лабави аргументи и препирки: Осумте лаги што Заев ги кажа синоќа...

Првиот ТВ-дуел пред парламентарните избори кој се оддржа синока во емисијата „Само Вистина“ на ТВ Канал 5 помеѓу лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Христијан...

Јаулески: Младите луѓе ќе го казнат СДСМ за сите лаги и...

Во вечерашното издание на емисијата „Клик плус” на ТВ21 гостуваше претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески. Тој истакна дека народот не...

Јанушев: Оваа власт ги манипулира граѓаните, не стори ништо освен што...

Оваа власт единствено ги манипулира граѓаните, а немаат сторено ништо освен што го потпишаа штетниот Преспански договор, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев...

ЕВЕ ЗА ШТО НÈ ИЗЛАЖА: Куновска ја објави листата на разочарувања...

Поранешната висока функционерка на СДСМ и поранешна пратеничка направи список на неисполнетите ветувања на Заев и СДСМ. Листата е отворена и секој може да...

Заев лаже(ше) на ангро: Кој бе тоа ќе спроведе двојазичност? Ете...

„Кој бе тоа ќе спроведе во Радовиш, во Струмица, во Прилеп во Кавадарци двојазичност. Глупости невидени до каде забегаа. Зборува дали лекарот ќе направил...

Зеколи до Димитров: Логика на лажни реформи, ако не ни дадете...

Поранешниот амбасадор и политички аналитичар Арсим Зеколи ја открива логиката зад позицијата на министерот за надворешни работи Никола Димитров во врска со „датумот“ за...

Популарно