26 C
Скопје
петок, јули 10, 2020
Tags лага

Ознака: лага

Фатен во уште една лага: Премиерот во заминување на еврокомесарот му...

Уште еден класичен пример за тоа како водачот на криминално-рекетарската банда на власт – Зоран Заев лаже, алармира Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев,...

Мицкоски: Најголемата историска грешка е лагата „живот за Македонија“ што го...

Денеска сме овде во Охрид како дел од агендата наречена „Разговори за обнова на Македонија“, средби со граѓани, она кое што го почнавме практично...

До Охрид на магариња заради бандитските лажги на Заев: Наместо „промашена...

Има ли поголем криминал од лажгите на премиерот Зоран Заев, кој две и пол години ја блокира изградбата на автопатот Кичево – Хрид со...

„Вашингтон пост“: ЕУ ја излажа Македонија, нема датум за преговори

Европската Унија ја излажа Македонија, предупредува „Вашингтон пост“. Во коментар на босанскиот активист Јасмин Мујановиќ се најавува дека ветувањата за датум за преговори за...

Заев изјави дека изградбата е стопирана, а минарето во Охрид и...

Здружението „Совест“ утрово објави фотографија од минарето кое се гради во центарот на Охрид. Oд фотографијата не се гледа јасно дали минарето и понатаму се...

ЛЕГЕНДА: Зошто луѓето повеќе сакаат да видат лага во облека на...

Легендата вели дека еднаш одамна се сретнале лагата и Вистината. - Добар ден, рекла Вистината. - Прекрасен ден, рекла лагата. Вистината проверила дали е тоа точно и...

СДСМ: Лага е дека Зеав ќе биде кандидат за претседател

„Во моментов не постојат разговори за дефинирање претседателски кандидат во органите и телата на СДСМ”, соопштуваат социјалдемократите. Партијата ги демантира објавените информации на агенцијата...

Тони Михајловски: Ако сте успеале да лажете толку многу луѓе, и...

„Тешко кога ќе се скараш со себе, заради нешто што си го говорел, или направил, пред само година дена. Секој од нас има такви...

Која е женската лага за време на сексот која ги шокира...

Според истражувањето спроведено врз 2.300 испитаници, дури 67 отсто од жените барем еднаш во животот глумат оргазам. Но, тоа за мажите не е ништо ново. Она...

Владата на Заев повторно лаже и се кити со туѓи перја:...

Во недостиг на идеи и неспособност да донесат странски инвестиции, Владата на Зоран Заев, Кочо Анѓушев и СДСМ повторно се кити со туѓи перја. Станува...

Популарно