17 C
Скопје
четврток, јуни 4, 2020
Tags Куп

Ознака: Куп

(Видео) Страшна повреда на Дејан Манасков во дербито со Пик Сегед!

Дејан Манасков кој игра за Веспрем, заврши со раскрвавена глава на куп-финалето помеѓу Веспрем и Пик Сегед, кое го добија противниците со 28-27 во тензичната и...

Игуаин го однесе Јувентус во финалето на италијанскиот куп

Гонзало Игуаин ги постигна двата гола за Јувентус синоќа во реваншот од полуфиналето на Италијанскиот фудбалски куп против својот поранешен клуб Наполи и беше...

Алавез втор финалист во шпанскиот фудбалски куп

Екипата на Алавез е вториот тим кој обезбеди пласман во финалето на фудбалскиот Куп на Шпанија. До историското финале во „Копа дел Реј“ екипата на...

Популарно