19 C
Скопје
петок, август 7, 2020
Tags Куманово

Ознака: Куманово

Докторка од Куманово 40-ти ден позитивна на Ковид-19: Се заразив на...

Докторката Гордана Николиќ, една од првите здравствени работници, која во кумановската болница се зарази од корона вирусот, веќе 40-ти ден е позитивна на Ковид-19. Таа...

Димитриевски: Длабоко сум разочаран од изјавата на СДСМ и институционалната хајка...

Од 1995г. се водам по начелата на мојата партија за демократија, еднаквост, отчетност, одговорност… и во тој дух ја извршувам функцијата градоначалник на најголемата...

Мицковски: Третманот на Димитриевски не кажува ништо добро за состојбите во...

Поранешниот директор на центарот за комуникации на СДСМ, Ивор Мицковски на својот Фејсбук профил објави свој коментар и размислување за ситуацијата во СДСМ, откако беше...

Кумановскиот градоначалник објави дека е негативен на КОВИД-19 – Дали некој...

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски преку својот Фејсбук профил објави дека е негативен на КОВИД-19. Вели дека ги отфрла сите наводи за негова позитивност на...

Максим Димитриевски низ солзи за искуството со корона: Тешки игри се...

Во утринската емисија „Ја сакам Македонија“ на ТВ Сител, градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски кој е позитивен на коронавирусот, со солзи во очите сведочеше...

Кpизниoт штаб во Куманово бара 14-дневна, 24-часовна изoлaциja, од 21 април...

Општинскиот штаб за заштита и спасување на Куманово на денешната седница побара од Комисија за заpазни болеcти и Владата да достави eпидемиолoшка проценка на...

ВИДЕО: На небото над Куманово вчера е забележана невообичаена појава –...

На небото над Куманово вчера попладне е снимена невообичаена појава на единечен облак кој според она што може да се види на видео снимката...

Арсовски: Со Димитриевски од СДСМ сме противници, НО, овој човек ја...

Со овој човек имаме спротивставени политички мислења и верувам дека така ќе остане засекогаш. НО, има едно големо НО, овој човек кој е од...

„Оставени сме сами на себе“ – Димитриевски со критики за Владата...

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, кој уште од 22 март бара да се воведат рестриктивни мерки во градот, но централната власт, односно владата предводена...

Петрушевски: Дали чениците на СДСМ однапред знаеле дека полицискиот час ќе...

Откако вчера Владата донесе одлука за воспоставување на полициски час во општина Куманово за време на целиот викенд, почнувајќи вчера (петок) од 21:00 часот...

Популарно