0.8 C
Скопје
вторник, јануари 21, 2020
Tags Куманово

Ознака: Куманово

Кумановци на протест додека се одржуваше владина седница- полиција ја обезбедуваше...

Граѓани на Куманово го изразија своето незадоволство поради енормното загадување во градот. Вечерва протестираа пред Занаетчискиот дом, додека се одржуваше владината седница. Протестот беше обезбедуван...

Кумановските пожарникари цела ноќ гаснеле пожар на кров на зграда

Кумановските пожарникари цела ноќ гаснеле пожар на кровна конструкција на зграда на улицата „Сава Ковачевиќ“ во близина на кумановската болница. Од Територијалната противпожарна единица во...

Дванаесет мигранти пронајдени во комбе на автопатот Куманово–Табановце

Дванаесет мигранти од Авганистан и Пакистан биле откриени во четвртокот вечер, во комбе на автопатот Куманово – Табановце и приведени од полицијата. Како што соопшти...

Се откажа ли Куманово од македонскиот јазик!? Петрушевски најостро реагира против...

Ова се новите патокази поставени во општина Куманово, Република Македонија. Никаде го нема македонскиот јазик и кириличното писмо, реагира на Фејсбук претседател на ВМРО-ДПМНЕ...

Мицкоски: Куманово стана деспотија на Оливер Спасовски, за ова сведочат кумановчани

Сакаме да направиме една интерактивна програма и да има еден стратешки дел, но и дел во кој ќе има синтетизирано проблеми за кои ние...

Мицкоски: Заедно да го поразиме овој трул систем којшто не притиска,...

Ние не треба да сме подобри од нив, ние не треба да сме просечни, ние мора да сме најдобри и историски најдобри од осамостојувањето...

Мицкоски од Куманово: На 12-ти април избори ќе има и победува...

После изборите, на 12 април нема бегање. Следува одговорност. Па колку и да праќате гласници да молат за милост. Ќе одговарате и за арамилукот,...

Двајца на апарати за дишење – Детали за повредените работници од...

Двајцата градежници кои се тешко повредени на градилиште во Куманово се примени на Клиниката КАРИЛ во Скопје и се на апарати за дишење. -Двајцата пациенти...

Македонија повторно на врвот: Куманово и Скопје најзагадени во светот

Градови од Македонија втор ден по ред се на листата на најзагадените во светот. По Куманово, на ред е Скопје. Вчера Куманово го освои првото...

ФОТО: Вечерва во овој македонски град се измерени екстремни 1.851 ПМ10-честички

1.851 ПМ честички на 100 микрограми се измерени вечерва во Куманово, покажува апликацијата за мерење на воздухот која детектира дека воздухот во Куманово е...

Популарно