-2 C
Скопје
сабота, февруари 23, 2019
Tags Крива Паланка

Ознака: Крива Паланка

ФОТО: Крива Паланка доби модерен голф терен

Крива Паланка доби модерен терен за голф. Ова е само еден од многуте проекти на локалната власт на СДСМ во општината. Очигледно иснпирирани од фактот...

Кривопаланечкиот кошаркарски ас Јакимовски најефикасен на турнирот „Генерацијата што доаѓа” во...

Во конкуренција на играчи од најдобрите младински екипи од Италијанската кошаркарска серија А, Кривопаланчанецот Андреј Јакимовски кој настапи за екипата на Олимпија Милано беше...

ОК на ВМРО-ДПМНЕ Крива Паланка ги повика сите членови да го...

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Крива Паланка преку видео обраќање ги повика сите членови на партијата да го ажурираат своето членство, секој ден во периодот од 18.00 до...

Тешка сообраќајка на патот Куманово – Крива Паланка, сообраќајот во целосен...

Патниот правец Куманово - Крива Паланка вечерва од 21 часот е во целосен прекин поради сообраќана незгода. Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија, сообраќајката се...

Претепале и ограбиле жена од Крива Паланка, две лица приведени

Основното јавно обвинителство Куманово донесе наредба за спроведување истражна постапка против две лица за кои постои основано сомнение дека се сторители на кривично дело...

ЛИДЕР: Градоначалникот на Крива Паланка си ја унапредил сопругата

Градоначалникот на Крива Паланка Борјанчо Мицевски, деновиве преку интерен оглас во Општина Крива Паланка си ја унапредил сопругата. Таа е вработена во Општинската администрација...

Двајца рудари повредени при ископ во рудникот Тораница

вајца рудари кои работеле во рудникот Тораница вчера околу 14.40 часот биле со повреди донесени во Здравствниот дом Крива Паланка за укажување на лекарска помош. Како...

Во Крива Паланка отстранети гранати од Втората светска војна

Дирекцијата за заштита и спасување, од локација кај спортската сала во близина на центарот во Крива Паланка, дислоцираше четири парчиња минофрлачки гранати од Втората...

Вкупно 98 изнемоштени и болни ќе гласат утре во Крива Паланка

Вкупно 98 изнемоштени и болни лица од Крива Паланка утре можат да го остварат своето право на глас за претстојниот референдум. Од општинската изборна комисија...

Заев бара од компаниите да поткупуваат гласачи: Апелирам до бизнисмените, отворете...

Премиерот Зоран Заев вчера во Крива Паланка отворено ги повика бизнисмените и сопствениците на компании „да го отворат ќесето“ и да ги почестат работниците...


Популарно