23 C
Скопје
сабота, јуни 6, 2020
Tags Критики

Ознака: Критики

Лупевска со жестоки критики кон Ангеловска и Бектеши: Непрофесионалност зачинета со...

Уредничката во телевизија „Телма“, Снежана Лупевска објави остри критики за однесувањето на министрите за финансии и економија, Нина Ангеловска и Крешник Бектиши, кон новинарите, нарекувајќи...

Мисајловски: Поради суетата на Спасовски народот е оставен сам на себе...

Од стартот на борбата против овој вирус, без разлика на скапата и гломазна ПР машинерија на владата, преовладува еден факт: спора реакција и „купи...

„Оставени сме сами на себе“ – Димитриевски со критики за Владата...

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, кој уште од 22 март бара да се воведат рестриктивни мерки во градот, но централната власт, односно владата предводена...

Пандов: Приоритети на оваа Влада е да ги исплатат луѓето од...

Политичкиот аналитичар Александар Пандов во своето гостување во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија зборуваше за мерките кои се донесени од страна на...

Има ли Заев срам: Плука по Унгарија, а прв се „нацрта“...

Петер Сијарто, министер за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, денес е во посета на Република Македонија. -Причината што сум тука денес е телефонскиот...

Таткото на Зоран Заев, Панче, со недолични коментари кон Героски: „Во...

Панче Заев, таткото на лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Фејсбук излезе со недолични коментари кон новинарот Бранко Героски. Заев сениор дури се потсмева...

Јакимовски: Каква дрскост од оној малиот Чомоски – Кај нас во...

Во отворената емисија на ТВ24 беше емитуван дел од разговорот со лидерот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски во кој лидерот на ВМРО-ДПМНЕ бараше...

Салвини со жестоки критики кон ЕУ: Tоа воопшто не е „Унија“...

Лидерот на најпопуларната италијанска политичка партија Лига и поранешен потпретседател на Владата Матео Салвини ја критикуваше ЕУ поради тоа што одолговлекува со донесувањето мерки...

Каракамишева: Како изгледа искомплексиран дедо кој цел живот глуми правник со...

Како изгледа искомплексиран дедо кој цел живот глуми правник со докторат од политички науки? Не знам колку ви е познато ама човеков има докторат на...

Никогаш нема да бидеш доволно добар за луѓето – Зошто толку...

Овде не е добро да бидеш паметен, да имаш што да кажеш, да имаш што да облечеш, да јадеш, да работиш, да заработуваш, да...

Популарно