16.5 C
Скопје
петок, октомври 18, 2019
Tags Критики

Ознака: Критики

Исмаил: Законот за двојазичност е многу поштетен од она што забележала...

За законот за јазиците први иницијатива до Уставниот суд доставија од движењето „Левица“, пред 8 месеци. Тогаш го спореа начинот на кој беше донесен,...

Ивор Мицковски за ГТЦ: Уаааа лажговци – Изградете го, ќе дојдеме...

Активистот и поранешен прв човек на Центарот за комуникации во СДСМ, Ивор Мицовски преку својот Фејсбук профил упати критика за започнатата изградба на кафе...

Мери Николова: Дно од партизирана држава сме – Начукавте кадри што...

Рашковски го заборавивте? На човекот само муабети му извадија, бадијала сега ќе се мачи да оди на распит во антикорупциска, „можеби не сум во...

Kон Заев за „Рекет“ жестоки и неговите: „Уште ли верувате во...

Новинари, политичари, актери, пратеници, градоначалници и активисти во СДСМ удрија по премиерот Зоран Заев денеска откако утринава италијанскиот весник „Ла Верита“ објави трето продолжение...

Груевски се огласи за скандалите: Баравте – гледајте и памет во...

Поранешниот премиер Никола Груевски во статус на Фејсбук ги коментира скандалите што се случуваат кај нас. Рекетот, крадењето балканска и светска историја, јавното признавање...

Тешки навреди врз Тимоние и Француската нација од братот на Сашо...

Иако дел од провладините активисти и предходно го напаѓаа за неговите критики кон владата францускиот амбасадор Тимоние деновиве бил мета и на навреди откако...

Росоклија за државното финансирање на промена на полот: КРИТИКА НА ВЛАСТА...

КРИТИКА НА ВЛАСТА ДА, НО БЕЗ ПОТСМЕВ КОН ЛУЃЕТО Менувањето пол е потреба на личноста, не е хир и не треба да биде исмевано. Но, ниту...

Геровски одговори на заканите: Марш бре, таму, лицемери едни – Нема...

МОЈОТ ОДГОВОР НА ОПОМЕНИТЕ И НА ЗАКАНИТЕ Во инбокс, во лични пораки што ми ги пренесуваат пријатели и познаници и на разни други начини, ми...

Критики до Владата затоа што не вработила доволно луѓе кај Иџет...

Европската комисија за борба против расизмот и нетрпеливоста (ЕКРИ), во рамки на петтиот циклус од мониторингот, ја обнови својата привремена постапка за времено следење...

Лазески со жестоки навреди: Стоилов е „глупа вмрана” и „тврдокорна националистчка...

Еден од најревносните промотори на политики на политиките на премиерот Заев и СДСМ извесен Баже Лазески со жестоки навреди врз македонската спортска и национална...

Популарно