2 C
Скопје
петок, април 10, 2020
Tags Криминал

Ознака: Криминал

Јанушев: Кој се огрешил пред законот ќе одговара – Нема веќе...

Потребни се темелни реформи во македонското правосудство, нагласи генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната листа во тројката, Игор Јанушев во емисијата „Топ...

Мицкоски: Ако Зоран Заев е дилемата, 12-ти април 2020 е одговорот!...

Правдата е нападната од неправдата, судската и обвинителската власт е брутално згазена. Аудио материјалот докажува и покажува мафија. Мафија која владее со секоја пора...

Ѓорѓиевски: Палењето и фарбањето на билборди е само доказ дека СДСМ...

СДСМ се исплашени од пораз како никогаш до сега. Како наближува 12-ти април, така расте и нивната нервоза. Палењето и фарбањето на билборди е...

Костовски: Вандалски е оштетен билборд на кој јасно се покажува дека...

Во Бутел кај кружниот тек вандалски е оштетен билборд на кој јасно се покажува дека Зоран Заев е криминалец кој зема рекет и мито,...

„Лидер“ објави детали: Еве што ќе се слуша во следните „бомби“...

Последната недела прилично e незгодна за социјалдемократите. Се случија  две работи кои им ја комплицираат позицијата, прво експлодира бомба каде Заев се гледа што...

Мицкоски: Ова за нив е борба за спас на мафијата, за...

Правдата е нападната од неправдата, тука сме да ја кажеме вистината дека судската и обвинителската власт е брутално згазена, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан...

Бомбите како доказ дека новиот закон за ЈО е донесен за...

Се откри ли вистината зошто СДСМ и зоран Заев брзаа со носење на Законот за јавно обвинителство?! Бил ли свесен Заев дека можеби постојат...

Власта заглавена во афери и криминал: Од изборите зависи дали ќе...

Дека владее криминал во првите “борбени“ редови кај Заев е јасно, но тоа што народот го интересира е дали за тој криминал некој ќе...

Мозокот е врвот на СДСМ и семејството Заеви: „Рекет“ станува државен...

Прес конференцијата денеска е продолжение на вондредната прес конференција пред два дена. Имено за она што имавме индиции пред два дена за жал се...

Цветанова: Никогаш повеќе да не ни се повтори ваков криминален и...

Со иста порака, а две различни фотографии, поранешната министерка за култура Ганка Цветанова на Твитер јасно порача – никогаш да не се повтори. Никогаш повеќе...

Популарно