-6 C
Скопје
недела, февруари 23, 2020
Tags крем

Ознака: крем

Погрешно ги нанесувате спрејот и кремата за сончање: Правите грешка која...

Дали користите спрејови за прскање и креми за заштита од штетни сончеви зраци? Важно е да знаете како да ги нанесете правилно, така што...

Сладок крем од тиква

Подготовката на овој вкусен и декоративен крем од тиква е многу едноставна … Потребно е: 200 г пире од печена тиква 100 мл сок од портокал изрендана кора од 1 портокал 2 г желатин 300...

Штрудла со крем од ванила

Многу вкусен кремаст колач кој лесно и брзо ќе го подготвите … Потребно е: 500 гр кори за пита за филот за корите: 3 поголеми јајца 3 лажици шеќер 200 мл масло 1/2 чаша (од...

Лесна, кремаста салата од компири (ВИДЕО)

Направете сочна и кремаста салата од компири која се прави за максимум 10 минути. Потребни состојки: Малку повеќе од килограм млади компири 1 ½ шолја мајонез Убаво исечкан...

Здрав и вкусен: Направете си крем од лешници со само три...

Купечките слатки кремови од лешници и други намирници не само што држат висока цена (барем оние кои ги сметаат за поквалитетни), туку за нив...

Домашен крем за омекнување на кутикулите

За убави нокти  не е доволен само убав и сјаен лак. Неопходно е ноктите и кутикулите околу нив да бидат во добра состојба. Можете...

Крем супа од слатки компири

Состојки: - 1,5 л. супа (зеленчукова коцка) - 1 кг. слатки компири - 600 мл. кокосово млеко - 450 гр. моркови - 3 чешниња лук - 1 голем кромид - 2...

6 совети за да се избегнат проблемите со кожата

Ако сакате да имате мазна, чиста и убава кожа, морате да се грижите за неа. Погледнете ги овие неколку трикови за да ги избегнете проблемите...

Домашен крем против стрии

Многу жени добиваат стрии како резултат на ненадејна промена на тежината или бременоста. Ова се знаци на нарушување на дермисот или средниот слој на...

Крем Бруле со ликер

Состојки: - 3 жолчки - 2 лажици шеќер - 10мл. ликер - 250мл. слатка павлака - 1 ванила - 2 неполни лажички кафеав шеќер Подготовка: Жолчките мешајте ги со шеќерот и ванилата...

Популарно