19 C
Скопје
понеделник, јули 13, 2020
Tags кражба

Ознака: кражба

Од куќа во Прилеп украдени пари и накит вредни над 4...

Непознат сторител извршил тешка кражба во куќа во Прилеп при што одзел евра, австралиски и американски долари, швајцарски франци и фунти, во вредност од 2.160.000...

Ограбена продавница за оружје во Скопје, украдени 50 пиштоли

Најмалку 5о разни видови на пиштоли и револвери биле украдени од продавница за оружје во скопската населба Капиштец, информира МВР. Не се знае точниот период...

Украдени 720 јајца во Гостивар

Четириесет и шестгодишниот гостиварец З.Б. вчера пријавил дека непознати сторители извршиле тешка кражба во барака, лоцирана на гостиварскиот голем пазар, сопственост на гевгелиска фирма. -Откако...

Проститутка нападнала и ограбила скопјанец на Кеј

Три непознати лица извршиле разбојништво вчера вечерта над Б.А. (60) од Илинден-Скопје на улицата „Кеј Димитар Влахов“во близина на бензинска пумпа. -Кога Б.А. застанал со...

Тешка кражба во битолскиот театар

Шеесет и две годишниот битолчанец Л.А. вчера утрината пријавил дека во периодот од 21.45 часот на 25-ти до 09.45 часот следниот ден извршена била...

НОВИ ДЕТАЛИ ЗА КРАЖБАТА ВО НЛБ: Бобан се согласил да биде...

Трезористот Бобан С. (40), кој е осомничен за милионската кражба во НЛБ банка побарал да се спогоди со Обвинителството и со признание на вина...

Со другарите ги ограбила родителите, утрото глумела потресена

Полициските инспектори ја расветлија кражбата на златен накит и лап топ вредни над 300 илјади денари, која вчера утро беше пријавена во полициската станица...

Вооружан лица украле 120.000 евра од куќа во Арачиново

Три непознати маскирани лица извршиле разбојништво во куќа во скопското село Арачиново и одезеле актовка во која имало 120.000 евра. Како што соопшти денеска МВР, случајот...

Украле несесер со платежни картички и ги „испразниле“ во 18 трансакции...

СВР-Скопје до надлежното ОЈО Скопје поднесе кривична пријава против лицата Е.Н.Р. (27) и С.З.Ј. (46) и двете од Република Бугарија, поради основано сомнение дека...

Популарно