5.3 C
Скопје
недела, декември 8, 2019
Tags кражба

Ознака: кражба

Кражба во Сараево се претвори во хорор: Ликвидиран еден полицаец, друг...

Во вооружена престрелка ноќеска во Сараево во населбата Алипашино поле, убиен e еден полицаец додека друг се бори за живот и е во критична...

Ладнокрвно го ограбија и го оставија да умре, а кога ќе...

Сцената која е снимена од безбедносната камера во една продавница во Вашингтон ја шокираше американската јавност поради ладнокрвноста на тројцата мажи кои го оставија...

Вперил пиштол кон вработената и земал голема сума на пари: Ограбена...

На 05.09.2018 година околу 13:00 часот во спортска обложувалница ул.„Маџари“ во Скопје непознат сторител извршил разбојништво. Сторителот со закана со пиштол од вработената одзел  околу...

Човек кој ограби црква, остави порака на чија создржина се зачудија...

Човек, кој упаднал во црква во едно гратче во американската сојузна држава Конектикат и украл електронска опрема во вредност од 3.000 долари, зад себе оставил...

Кражба на златото на церемонијата: Госпоѓа му се насмевна на Путин,...

21. Светско фудбалско првенство во Русија помина зачудувачки, без инциденти, но до последниот момент, церемонијата за доделување на медалите. Совршено злосторство, но за влакно. Една...

Хакерски напад на менувачница за криптовалути- одземени 31 милион долари

Јужнокорејската менувачница за криптовалути „Битхамб“ соопшти денеска дека хакери украле виртуални валути во вредност од 31 милион долари. Таа менувачница која е втора по големина...

Кинел златни ланчиња од врат на девојки и ги продавал во...

Министерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава против А.Ј. (37) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека во март и мај 2018 година...

Лила ограбена: Крадци и провалилте во домот и одзеле вреден накит!

Познатата македонска водителка Лила Филиповска е ограбена. Kрадец влегол насилно во нејзиниот дом во населбата Чаир и одземал дел од нејзиниот вреден накит, пренесе...

ДОСЕГА ИМАЛ 166 КРИВИЧНИ: Нова кривична за Скопјанец кој за една...

Секторот за внатрешни работи Скопје, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против Н.К. (35) од Скопје поради постоење основи на сомнение за...

Поранешен вработен ограбил казино во Маџари: Ја знаел шифрата на вратата...

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Ф.И. (27) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“. На 22.01.2018 година околу...

Популарно