5 C
Скопје
четврток, декември 12, 2019
Tags кражба

Ознака: кражба

Несекојдневна кражба: Извршиле разбојништво на бензинска пумпа во „Горно Лисиче“- еве...

На 29.03.2019 во 03.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бензинска пумпа на улица „Горно Лисиче“ во Скопје две лица извршиле разбојништво...

Знаел добро колку вработени и колку камери има, но лакомоста го...

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје поднесе обвинителен акт против едно лице кое се товари за кривични дела...

Три лица ограбиле бутик во Тетово, па го нападнале обезбедувањето

СВР Тетово поднесе кривична пријава против С.Ф. (18) од село Кондово, скопско, О.Р. (30) од село Матка, скопско и против О.Р. (18) од село...

Скандал: Додека службеници претресувале патничка на скопскиот аеродром, и украле 3.000...

На „Меѓународен Аеродром-Скопје“ од Стокхлом-Шведска допатувала 47-годишна жена од Косово, на која додека ѝ била вршена контрола на багажот од двајца царински службеници ѝ...

Крадец се обиде да ограби продавница, но веднаш сфати дека тоа...

Велат дека животот е прашање на избор. Погрешен избор, може скапо да не чини. Тоа на своја кожа, најдобро го почувствува овој крадец во...

Двајца синови го ограбиле својот татко во Куманово

Вчера попладне во СВР Куманово, било пријавено дека куќа на улица „Драги Шутевски“ во Куманово, сопственост на Р.С. (65), неговите синови И.С. (29) и...

Од визба во Гевгелија украле 17 000 евра, па изгорените пари...

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство во Гевгелија, поради постоење основано сомненеи за сторено кривично дело – „тешка кражба“, поднесе кривична...

Огромен плен: Меѓународна криминална група осомничена за кражби во сефови во...

Четворица Украинци, Молдавец, Казахтанец и државјанин на САД извршиле 19 тешки кражби од граѓански сефови во филијали на Шпаркасе банка и на Централна кооперативна...

Украдени Порше, Мерцедес и БМВ од автосалон во Скопје

На 20.12.2018 година во 07,50 часот е пријавено дека од авто салон на улица “Сава Ковачевиќ” во Скопје од страна на непознат сторител одземени се...

Меѓу луѓето дефинитивно има монструми: Ограбени родители на дете со неизлечива...

„Внатре има лекови , кои само нему му се важни. Нема уште долго да живее“ , така несреќните родители ги молат крадците, кои ги...

Популарно