17.5 C
Скопје
вторник, ноември 12, 2019
Tags кражба

Ознака: кражба

Агенти од УБК украле над 50 милиони денари

По сеопфатна истражна постапка отворена во март годинава, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, до Основниот...

Ортачки украле ташна со 15.000 евра и златен накит вреден 21.000...

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомневање дека заедно со засега непознато лице...

МАЛЕР: Купил автомобил од 250.000 долари, по 10 минути останал без...

На новопечен сопственик на суперспортскиот „Мекларен 600 ел-ти“ канадската полиција привремено му го одзела автомобилот поради пребрзо возење. Како што јавува CTV News, 39-годишниот возач од...

Поштар ги украл пензиите на 23 пензионери

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Ш.Б.(50) од гостиварското село Беловиште, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела...

Момче тешко повредено додека крадело

Машко лице меѓу 20 и 25 години се здобило со тешки телесни повреди од струен удар во близина на железничката станица Трубарево при обид...

Српски државјанин се обидел да украде луксузно возило во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје поднесе Обвинителен акт против еден државјанин на Република Србија кој се товари дека се...

(Видео) Пијаниот Родман фатен во организирана кражба – НБА легендата ги...

Познатиот поранешен НБА кошаркар, Денис Родман беше во центарот на голем скандал во САД. Камерите го снимија Родман мортус пијан, со уште неколку луѓе кои...

Упад во штабот на ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци, украдена партиска документација

Ноќва било провалено во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци, при што била украдена документација и причинета материјална штета, соопштија денеска од партијата, додавајќи дека сосема...

Српска пејачка обвинета за кражба

Пејачката Мина Костиќ се најде во центар на скандал поради купување на гардероба преку интернет. Вработените во еден дуќан на социјалните мрежи објавија дека пејачката...

Несекојдневна кражба: Извршиле разбојништво на бензинска пумпа во „Горно Лисиче“- еве...

На 29.03.2019 во 03.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бензинска пумпа на улица „Горно Лисиче“ во Скопје две лица извршиле разбојништво...

Популарно