29 C
Скопје
сабота, јули 4, 2020
Tags Красимир Каракачанов

Ознака: Красимир Каракачанов

Каракачанов: И Тричковски и многу други во времето на Заев тврдат...

Не е само Денко Малески, туку и многу други во времето на Заев, кажуваат дека Македонците до 1994 биле Бугари, а Гоце Делчев и...

Каракачанов од Битола објасни: Кој чита разбира, Гоце Делчев самиот пишал...

Пред полната мала сала на Центарот за култура во Битола, бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Каракачанов промовираше три книги од кои едната за...

Каракачанов ја оправдува блокадата на Макрон за Македонија: Подостојни се за...

Бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов смета дека францускиот претседател Емануел Макрон е во право што го блокира почетокот на пристапните преговори...

Каракачанов: Зошто Македонците го слават 11 октомври, а не 20 април...

Компромиси нема да се прават, изјави вицепремиерот Красимир Каракачанов коментирајќи го заседанието на бугарско-македонската комисија за образовни и историски прашања во Охрид, јавува БНР. Запрашан...

Каракачанов: Македонија кон ЕУ како играч со жолт картон – Бугарија...

Македонија продолжува кон Европската Унија како играч со жолт картон, но Бугарија го држи црвениот, изјави вицепремиерот на Бугарија, Красимир Каракачанов. -Бугарија нема да го...

Каракачанов: Љубовниот период со Скопје заврши

Бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов не го менува ставот дека Бугарија не треба да брза со давањето поддршка за датум за...

Каракачанов ќе ја напушти власта ако Бугарија не ја блокира Македонија...

Бугарскиот Министерски совет да го одложи барањето за членство на Македонија, ако не се решат историските прашања, бидејќи ВМРО-БНД ќе ја напушти бугарската влада,...

Каракачанов: Ако Комисијата за историја нема рок, ќе нема рок и...

Доколку Комисијата за историски и образовни прашања нема рок, тогаш ќе нема рок и патот на Северна Македонија кон Европската унија. Неприфатливо е некој...

Каракачанов: Бугарија не признава Македонци, Ескими и Марсовци (ВИДЕО)

Бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов во интервјуто за Канал 5 вели дека во Бугарија нема проблем со човековита права и покрај последниот извештај на Советот...

Каракачанов ја критикува македонско-бугарската комисија за Гоце Делчев

Лидерот на ВМРО и бугарски вицепремиер, Красимир Каракачанов, ја критикуваше меѓусекторската комисија која треба да ги расчисти историските и образовните прашања меѓу Македонија и...

Популарно