6.6 C
Скопје
вторник, март 19, 2019
Tags кожа

Ознака: кожа

Овие совети ќе ви помогнат себеси да се ставите на тронот:...

Иако за тоа често не сме свесни, нашата привлечност всушност се темели на внатрешниот сјај. Се работи за тоа, дека вашата самодоверба е извор...

Бактеријата која живее на кожата на секој од нас станува отпорна...

Бактеријата која живее на кожата на секој од нас, мутирала против лекови и може да предизивка голем број инфекции по хируршки интервенции, предупредуваат научниците. Бактеријата...

Ова е најдобрата храна за убава кожа

Имате работа со високо ниво на стрес? Имате акни и црвенило? Можеби не можете да ја смените генетиката, но дефинитивно во вашата исхрана можете да...

Сето друго е штетно: Еве колкав временски период е здраво да...

Сончањето во умерени дози и периоди носи бенефит на кожата и човечкото здравје, бидејќи на тој начин се апсорбираат природни залихи на витаминот Д....

Знаете ли дека стресот влијае на кожата?

Стресот не влијае добро на нашето здравје, а ако сте под хроничен стрес наскоро може да очекувате и негативни последици на вашата кожа. Стресот...

Храна која ве штити од силните сончеви зраци

Иако одбегнувањето на сончевите зраци е најдобрата опција за заштита на кожата од штетните ултравиолетови зраци сепак постојат намирници кои можат да ја заштитат...

Кои се знаците за прераното стареење на кожата?

Првите знаци на стареење не можат да се скријат бидејќи најпрво се појавуваат на лицето. Причина за тоа е тенката и чуствителна кожа која...

Напитоци кои ќе ја направат кожата здрава и сјајна

Без разлика на тоа со какви креми се негувате, на кожата на лицето освен храната, огромно влијание имаат и пијалаците кои ги консумираме во...

Дали средствата за сончање помагаат или одмагаат во добивање идеален тен?

Ефектот на заштита од кожни заболувања и изгореници кои го овозможуваат кремите и маслата за сончање кои сите ги употребуваме кога подолго време се...

Што се случува со вашата кожа додека спиете

Повеќето козметички компании произведуваат линии за дневна и ноќна нега на кожата. Во што е разликата помеѓу дневната и ноќната крема? Кожата претставува комплексен орган кој...


Популарно