13 C
Скопје
недела, јуни 24, 2018
Tags кожа

Ознака: кожа

На кожата ви се појавуваат овие црвени точки? Еве кога треба...

Доколку ви се појават црвени точки на кожата се работи за ангиа- мал бениген тумор кој се состои од крвни садови и е потполно...

5 начини за затегнување на кожата по губењето на тежина

Постојат неколку ефикасни начини да ја затегнете кожата и да се обнови нејзината поранешна еластичност по наглото слабеење. 1. Вежби Според експертите, најбезбеден, сигурен и ефективен...

3 природни состојки кои треба да ги држите подалеку од кожата

Многу рецепти на интернет за различни маски направени дома ветуваат совршена нега на кожата. Сепак некои маски можат да ја оштетат кожата. За да спречите...

Начини како да ја хидрирате кожата од внатре

Зимата е најтешкиот период за кожата која ја суши и придонесува за губење од нејзината виталност. Се разбира, во овие моменти од голема помош...

Јогурт- природен еликсир за убавина и нега на целото тело

Покрај тоа што е одличен за варење на храната, јогуртот може да се користи и за нега на целото тело… Се повеќе намирниците добиваат функција...

Маска со кисело млеко и какао за сува кожа

Киселото млеко ја подмладува кожата со тоа што ја храни и ја ексфолира. Млечната киселина содржана во оваа маска помага да се изедначи грубата...

6 совети за да се избегнат проблемите со кожата

Ако сакате да имате мазна, чиста и убава кожа, морате да се грижите за неа. Погледнете ги овие неколку трикови за да ги избегнете проблемите...

Маска за лице и тело со масло од сусам

Едноставна маска која можете да ја направите сами дома и е многу корисна за кожата. Маслото од сусам е богато со витамин Е, кој...

Маска за лице со какао

Какаото содржи повеќе од 300 хемиски материи кои позитивно влијаат врз здравјето. Какаото е богато со антиоксиданси кои се одговорни за целото здравје на...

Одлична маска за мрсна кожа на лицето

Мрсната кожа се карактеризира со видливи проширени пори и мрсен блесок, а на неа често се образуваат акни и митесери. Овој тип на кожа...

Популарно