2.1 C
Скопје
вторник, март 31, 2020
Tags Корупција

Ознака: Корупција

Колумна на Александар Даштевски: КОРУПТИВЕН МЕНТАЛЕН СКЛОП

Отворам „Facebook” сабајле на 29 Март и гледам ми излегува текст на порталот „Либертас” со некој лик (прв прат го гледам во животот), долу...

Јанушев: Наш најголем проблем не е епидемијата со вирус, туку епидемијата...

Криминалците си остануваат криминалци и во редовна и во вонредна состојба, порачува генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев. -Фатени во корупција со респираторите, сега фатени...

Стаса порака од Стејт департментот до Владата на „Северна“: КОРУМПИРАНИ СТЕ!

Високата корупција и насилството врз ЛГБТ поединци се главните проблеми кои се нотирани во Извештајот на Стејт департментот, објавен вчера попладне. Пофалена е заложбата...

Советникот на Заев уапсен во Шпанија поради затајување данок на луксузни...

Фали Рамадани, еден од советниците на поранешниот премиер Зоран Заев денеска е уапсен во Шпанија, објави „Република.рс“. Во акцијата на шпанската полиција уапсени се уште...

Мицкоски: Има примитивни обиди за притисоци врз пратеници за Законот за...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за донесувањето на Законот за Јавно Обвинителство при што...

Мас: Борбата против корупцијата и владеењето на правото се многу значајни

Се уште нема готов предлог во однос на реформата на методологијата на преговори. За нас е значајно што со предлозите со кои се менува...

(ВИДЕО) Трифун Костовски за „Лидер“: Да се лутиме на ЕУ –...

Во ексклузивно интервју за Економски лидер, бизнисменот и екс градоначалник на Скопје Трифун  Костовски, зборуваме за проблемите во градот Скопје, загадувањето,но ги коментирапе и...

Дури 86,2% од Македонците сметаат дека има корупција и криминал во...

Огромен број од граѓаните сѐ уште не се политички определени, расте незадоволството од власта, од судството, од економската состојба во државата, расте невербата дека...

Има непотизам и клиентелизам при вработување, а системот продуцира корупција

Во системот имаме проблем, во законите со текот на годините секогаш се внимавало да се остави простор за евентуална потреба на оние кои се...

Мицевски: Власта зад параванот на ЕУ, а Македонија ја тресат рекети,...

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски на тв дебата на МРТ истакна дека власта зад параванот на Европа и датумот, додека во...

Популарно