19 C
Скопје
недела, јуни 7, 2020
Tags Коронавирус

Ознака: Коронавирус

Зекири со скандалозно обвинување: Чулев свесно дозволи да нема казнување, луѓето...

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири вечерва во дебата на ТВ 24 го обвини министерот за внатрешни работи Наќе Чулев дека дозволил да не се...

Вело Марковски со само едно прашање до Венко Филипче

По изјавите на министерот за здравство Венко Филипче дека коронавирусот ќе се врател на есен, контра став изнесе инфектологот Вело Марковски. Марковски за ТВ 21...

Повторно ќе се воведат рестриктивни мерки ако има нов бран на...

Терминот во кој што може сигурно да се очекува отворање на градинките е 15 јуни, бидејќи до тогаш ќе биде завршен скринингот на вработените,...

Ефтов: Во секоја вojнa на крај победува лагата – тие што...

Четири години траеше опсадата на Сараево. Во просек имаше од 10 до 12 жртви на ден. Но денес ќе ви се јават многу интернет...

Апасиев: СЕВЕРЏАНИСТАН – једини (полу)протекторат каде ситуацијата со коронавирусот е полоша...

Лидерот на Левица и професор на универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип, Димитар Апасиев, со кратка, но јасна дефиниција за состојбата со коронавирусот во Македонија...

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе победиме кога и да се одржат изборите, но прво...

Додека во регионот епидемијата од корона вирусот драстично се намалува, кај нас процесот е обратен. Хрватска и Албанија бележат по 2 нови случаи, Словенија...

Коронавирусот почнал да се шири во ноември, на воените игри во...

Откако Французите неделава потврдија дека првиот случај на заразен со коронавирус во нивната земја се појавил на 27 декември, а не на крајот од...

Мицкоски за „Фокус“: СДСМ се однесува незрело и неодговорно, велеа здравјето...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за Фокус вели дека СДСМ се однесува неодговорно во врска со коронавирусот, како и со желбата за...

Организаторот на литијата во Струга: Црквата повика на придржување на мерките,...

Свештенството при храмот Св. Георгиј, кој беше организатор на традиционалната литија што се одржа денеска во Струга, по која следуваа реакции за непридржување на...

5 пијалаци за силен имунитет во време на коронавирус

Нашиот имунолошки систем е секогаш активен. Затоа е потребна здрава доза на витамини и минерали. Еден од најлесните и најефикасните начини да го заштитите...

Популарно