9 C
Скопје
четврток, март 21, 2019
Tags Кора

Ознака: Кора

Намалете ја кашлицата со кора од портокал

Ова е една од оние класични рецепти кои се лесни, ефикасни и составени само од една состојка. Единствениот проблем во овој случај е што...

Зошто не треба да ја фрлате кората од банана

Кората од банана можете да ја искористите за многу работи за кои досега можеби не сте ни слушнале. На пример ... Кората дава сјај на вашите...

Кората од мандарини ја ублажува болката во грло и кашлањето!

Кората од мандарина може да послужи како одличен избор доколку имате проблем со кашлањето или болката во грло. Со првите есенски денови пристигнаа и првите...

Не ја фрлајте кората од мандарините – ќе ве спаси од...

Предупредување: не го пробувајте овој рецепт со прскани мандарини, користете органски. Мандарините се вкусно овошје кое го обожуваат многумина. Се јадат речиси секаде, па дури...


Популарно