23 C
Скопје
недела, јули 5, 2020
Tags Компромис

Ознака: Компромис

Црвенковски: Со Грција направивме тежок компромис кој задира во нашиот идентитет,...

Поранешниот претседател и екс-лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски имаше обраќање на економскиот форум на Копаоник. Тој нагласи дека ЕУ не си стои на зборот...

Шекеринска: Спремни сме на компромиси за СЈО

Правда мора да има и институциите кои се бореа со криминалот и со корупцијата мора да добијат мандат да продолжат тоа да го прават,...

Заев: Со мојата Зорица дома скоро секој ден правам компромис (ВИДЕО)

Зоран Заев на граѓаните на Струга им објаснува што е тоа компромис, споредувајќи ги дружбите на вљубените во паркот со компромисот за сопственото уништување...

Средба Заев-Коѕијас: Време е за лидерски одлуки и компромис

Иднината на Македонија и Грција треба да биде во фокусот на преговорите на двете земји за решавање на спорот со името, му порача денеска...

Коѕијас: Мора да се најде компромис за прашањето за името

Мора да се најде компромис за прашањето за името за да се отвори патот на Македонија кон ЕУ и другите организации во кои сака...

Популарно