2.1 C
Скопје
среда, април 8, 2020
Tags Компании

Ознака: Компании

Гејтс и други директори на моќни компании масовно даваат оставки во...

Технолошкиот иноватор и основач на „Microsoft“, Бил Гејтс, e еден од извршните директори кои во екот на пандемијата на коронавирусот поднеле оставки на своите...

Анѓушев призна, откако сум вицепремиер моите компании имаат добиено тендери

Кочо Анѓишев, вицепремиерот за економски прашања, во интервју за МРТ рече дека една година неговите компании не аплицирале во ниту една јавна набавка и...

Заев ги објави компаниите што ќе одгледуваат канабис

Премиерот Зоран Заев со пост на неговата официјална ФБ страна ја објави листата на компании, што ќе одгледуваат канабис во државата за медицински цели....

Заев бара од компаниите да поткупуваат гласачи: Апелирам до бизнисмените, отворете...

Премиерот Зоран Заев вчера во Крива Паланка отворено ги повика бизнисмените и сопствениците на компании „да го отворат ќесето“ и да ги почестат работниците...

Државата со финансиска помош ќе ги поддржи иновативните компании

Државата повторно го одврза ќесето. Со 1.450.000 евра ќе ги поддржи иновативните компании кои аплицираа на четвртиот повик од надлежниот Фонд. Се даваат кофинансирани...

Расте соработката меѓу странските и домашните компании

Расте бројот на фабрики во слободните економски зони. Политичката криза ги одложи, но не ги откажа планираните инвестиции, се очекува 2017 да биде година...

Популарно