13 C
Скопје
недела, јуни 24, 2018
Tags комити

Ознака: комити

Комити повторно повикуваат на улица: Или ќе излезете со народот или...

Навивачката група „Комити“ попладнево излезе со став по вчерашните нереди и полициската бруталност, насилство и терор демонстриран пред Собранието по повод протестот против промена...

Алфите приведоа неколку малолетници од протестот: МВР ги снима Македонците и...

Невообичаено силно полициско присуство на протестот против штетниот договор за промена на името на Република Македонија, што го органзира навивачката група „Комити“. Она што беше...

Комитите го запалија воздухот пред Собрание – Едно име имаме (ВИДЕО)

Комитите го запалија воздухот пред Собранието откако вечерва пред околу два часа започна масовниот протест на граѓаните против промена на уставното име на Република...

Комити со повик за одбрана на татковината: Вечерва во 20.00ч сите...

Навивачката група „Комити“ ги повикаа граѓаните на (сеуште) Република Македонија на протестен собир вечерва од 20.00 часот пред Собранието на Република Македонија и порачаа „Нашата...

ФОТО: „Комити“ со порака до пратениците кои гласаа за двојазичност –...

Натпреварот меѓу Вардар и Ренова ќе трае малку подолго од предвиденото, затоа што судиите на натпреварот пред финишот на првиот дел го прекинаа мечот, поради национализам на навивачката...

Се огласија и „Шверцерите“ откако „Комитите“ ги обвинија дека нападнале нивни...

Навивачката група „Комити“ преку соопштение на социјалните мрежи го опиша вчерашниот инцидент во центарот во Скопје, каде 16-годишно момче, фан на „црвено-црните“ бил прободен со...

„Комити“ обвинуваат: „Шверцери“ со нож избодеа наш член и им порачаа...

„Комити“ обвинуваат: „Шверцери“ три пати со нож прободеа наш член Вчерашниот немил настап во центарот на Скопје во кој со нож беше прободено 16-годишно момче донесе...

ФОТО: „Комитите“ со емотивна порака се разделуваат од ракометарките на Вардар

„И нас нè боли, но вие и понатаму ќе бидете наши идоли“ – транспарентот со кој верните навивачи на ЖРК Вардар ги пречека „своите...

ВИДЕО: 2.000 „Комити“ заедно со „Next Time“ ги испеаја „Слушам кај...

Некст Тајм ја засилија еуфорија на „вечното дерби“ меѓу Вардар и Пелистер, кое вечерва се одигра на „Филип Втори“ во Скопје. Македонското дуо ги отпеа...

ФОТО+ВИДЕО: Прославата на Комитите кулминираше на арената „Филип Втори“

Навивачката група „Комити“ по повод прославата на 30 години од постоењето неколку дена на различни начини го одбележува јубилејот. Најверните навивачи на Вардар уште во...

Популарно