28 C
Скопје
сабота, јули 4, 2020
Tags комити

Ознака: комити

Комити со графит порачаа „Тоше живее Вечно“, но ние кажуваме како...

Никогаш не сме прифатиле промена на името на нашиот стадион, затоа што ние кажуваме како се вика нашиот дом, а не другите - политичарите...

Комити: Држете се Македонци, ние сме осудени, но и привилегирани истовремено...

Како ние Македонците знаеме да исткаеме зборови, како најискусни везилки. Милозвучноста и посебноста на Македонскиот јазик, извезени од срцето, инспирирани од љубовта кон домот...

Комити: Наскоро ќе организираме голем марш за Вардар низ улиците на...

За состојбата во фудбалскиот клуб „Вардар“ вечерва со реакција се јавија „Комитите“, кои на социјалните мрежи тие најавуваат одржување на голем Марш за Вардар...

ФОТО: Комити ќе донираат заштитни маски со логото на навивачката група!

Во борбата со коронавирусот секој се вклучува колку знае и може, а не останаа неми ниту најверните навивачи на Вардар. Популарните Комити, најавија дека...

Комити му честитаа на македонскиот зет Карачиќ и ја изрецитираа песната...

Откако информиравме дека поранешниот ракометар на РК Вардар, Игор Карачиќ и официјално стана македонски зет со запросување на неговата избраничка, убавата струмичанка Душица Андоновска,...

Комити: Приклучете се на најголемиот Македонски Навивачки Марш во историјата –...

Со цел да не одговараме поединечно на огромниот број ваши барања за информации и карти за натпреварот Македонија - Косово, Ве Информираме дека Утре,...

ЗОШТО ЧОВЕКУ, ЗОШТО: Комити се огласија по срамната изјава на Панчев...

По интервјуто на Дарко Панчев за српскиот „Би-Би-Си“, во кое ги навреди љубителите на спортот во државата, а воедно го исплука и ракометот, со...

Комити: Ќе дојде ден кога Македонците ќе дојдат по своето, а...

Ќе дојде ден кога Македонците ќе дојдат по своето, а 'неразбраните трговци' ќе ја платат вересијата! Ќе дојде ден кога и знамето и мамето, за...

Комити: Нека Македонското сонце на 26-ти Март го осветли Плоштадот Македонија,...

Продолжуваме уште посилни! Кон заедничката иницијатива активно се приклучија и Прилеп, Струмица, Неготино, Гевгелија, Валандово, Виница... Цела Македонија е на нозе за овој историски натпревар. Нека...

„Комити“ во хумана мисија: Доделија помош на две седумчлени семејства (ФОТО)

Навивачката група „Комити“ објави дека доделиле помош за две седумчлени семејства  во Бељаковце и Вратогурце. Тие апелираат до до надлежните органи да пронајдат сили и...

Популарно