2.6 C
Скопје
петок, април 3, 2020
Tags Комисија

Ознака: Комисија

Законот за ЈО помина на Комисијата за европски прашања, следува пленарна...

Предлог законот за јавно обвинителство денеска помина во матичната собраниска Комисија за европски прашања и сега треба да оди на пленарна седница. Министерката за правда Рената...

Правник ќе станеш само ако си близок до Заев и СДСМ:...

Министерката Рената Дескоска ја партизира комисијата за правосуден испит со членови лично блиски до Заев, нејзини пријатели и активисти на СДСМ, обвини денеска пратеникот...

Бугарите ја туркаат тезата „еден народ, две држави“: Ни Гоце е...

Пошироката јавност се уште не ги знае сите детали од хаосот што се случувало на последната средба на историската комисија со Бугарија, пишува порталот Expres.mk. Извори...

Владата се надева дека и за Гоце Делчев ќе се најде...

По најавите на бугарската министерка Екатерина Захариева дека Бугарија може да се повлече од работата на заедничката комисија доколку не се утврди дека Гоце...

Mакедонско-бугарска комисија: Ставовите за Гоце Делчев ќе се „пеглаат“ во септември

Препораките до двете влади за периодот на антиката за учебниците од петто одделение во бугарскиот образовен систем и за шесто во македонскиот образовен систем...

Измените ставени на ЕНЕР: Правосудниот испит пак ќе се полага усмено...

Воведување усмено и писмено полагање на правосудниот испит пред стручна комисија, врз основа на мерливи и објективни критериуми за процена на знаењето на кандидатите,...

Котлар го обвини Ѓоргиев: Работата на комисијата е директен атак на...

Според Д. Ѓорѓиев, претседателот на македонско-бугарската комисија за учебници, со работата на истата не била засегната „официјалната академска историографија“! Неточна и манипулативна изјава!, напиша...

ВМРО-ДПМНЕ со Јавен повик за кандидирање на членови на Комисии

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, во однос на кадровските прашања, донесе одлука за објавување Јавен Повик за кандидирање на членови на Комисии на ВМРО-ДПМНЕ, врз...

Комисијата го усвои амандманот за името “Република Северна Македонија”

Комисијата за уставни прашања со 10 гласа „за“ и 5 „против“, го усвои текстот на 33. нацрт-амандман. По ова, претседателот на Комисијата, Талат Џафери,...

Комисијата за мандатно имунитетни прашања наредните денови ќе одлучува за мандатот...

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска го доставил известувањето од Судот за пресудата на пратеникот Никола Груевски до претседателот на Комисијата за мандатно имунитетни...

Популарно