18.7 C
Скопје
четврток, мај 23, 2019
Tags Колумна

Ознака: Колумна

Колумна на Џејсон Мико: „Одобрениот наратив“ на западните елити и левицата

„Прозападниот кандидат Стево Пендаровски победи на претседателските избори во …“ Еуроњуз, 7 мај 2019 „Прозападниот кандидат освои 51.7 проценти од гласовите…“ Дојче Веле, 5 мај 2019 „Прозападен професор...

Друже Заев, се изнакупувавте луѓе со пари и ситни привилегии во...

Три бесплатни совети Друже Заев, пред да одлучиш што годе, ти предлагам прво да ги слушнеш моите три совети. Тие не се само мои, за...

Колумна на Мартин Треневски: ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ – IX

По деветти пат го повикуваме Јавното Обвинителството да покрене истрага по допрен глас за терористичкиот напад во Диво насеље но очигледно обвинителите се глуви...

Ацо Станковски: Само помирување меѓу бојкотирачите и опозиционерите-гласачи ќе го урне...

По повод расколот што се случи на патриотската страна околу претседателските избори, би сакал да споделам неколку хипотетички ситуации кои ги потхрануваат тезите на...

БЕЛА ХРОНИКА: Има сериозни индиции дека Спасовски е министер за внатрешни...

И, така синоќа, благодарение на ТВ, делумно е расветлен еден нов случај: Македонија има министер за внатрешни индиции. Не е грешка во преводот. Не...

Николоски: Иако власта победи, во суштина е поразена – Ова е...

Ако треба во една реченица да се оценат претседателските избори тоа би било – иако власта победи, во суштина е поразена! Ова е почеток...

КОЛУМНА НА ДРАГАН ПАВЛОВИЌ ЛАТАС: Се преброивме

Завршија претседателските избори. СДСМ, ДУИ, ДПА и делот од Беса како и гласовите на Алијансата на Албанците во вториот круг обезбедија победа, и тоа...

Колумна на Ламбе Арнаудов: Време за мајка револуција

Со Мајка Гордана, преку мајка револуција до мајка на нацијата, за мајка Македонија. Сме учеле, читале, слушале и доживувале разни револуции, црвена, жолта, розева, портокалова,...

Срамота, кој рекол дека премиерот Заев ни е глупав!?

Договорите за дело, кои завршија, беа прекинати. Државната администрација 11 години беше полнета од ВМРО-ДПМНЕ. Не им фалеше влакно од главата. И сега Заев...

Поздрав од ЕУ – Датум за преговори со Заев? Не, тој...

И така. Заев и неговата компанија подлизурковци вклучувајќи го оној на чија ќерка ја плаќаме во Хаг, си дојдоа од Берлин полиени со студена...

Популарно