1.8 C
Скопје
недела, јануари 19, 2020
Tags Кочо Анѓушев

Ознака: Кочо Анѓушев

Скандалите продолжуваат: Компаниите на Анѓушев се омрсиле со 4 нови државни...

Фирми на Вицепремиерот Кочо Анѓушев и покрај ветувањето дадено пред граѓаните дека неговите фирми нема да учествуваат на државни тендери, продолжуваат да испумпуваат пари...

Граѓаните до тендерашот Анѓушев: „Ко че коме, ако не Кочо своме“...

Рано утрово во центарот на Скопје на повеќе локации осамнаа графити на кои е испишана пораката: „Ко че коме, ако не Кочо своме“ упатувајќи...

Анѓушев лаже како Заев: Ветуваше дека неговите фирми нема да добиваат...

Вицепремиерот Кочо Анѓушев пред неполна година ја убедуваше јавноста во емисијата Топ Тема на Телма телевизија дека нема да дозволи негови фирми да добиваат...

Вработените во Сардич МЦ и Kопин без плата, Анѓушев тврди дека...

Вработените во Сардич МЦ и Копин се без плата. Сметките на компаниите се блокирани од 12 април и 67 вработени остануваат без месечните примања....

Ѓорчев: Анѓушев да не се крие зад партиски соопштенија туку да...

Кочо Анѓушев да не се крие зад партиските соопштенија на СДСМ и да одговори дали тој имал долгови во висина од 26 милиони евра,...

Фирмата на Кочо Анѓушев држи половина од пазарот на струја во...

Компанијата ЕДС во сопственост на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев го држи речиси половина од пазарот на продажба на електрична енергија на приватните...

Анѓушев потврди дека е енергетичар, а не економист од чии одлуки...

Владата e во дилема дали да го продолжи или раскине договорот со кинеската компанија „Синохидро“, која го гради автопатот Кичево Охрид. Како што изјави...

Кандидат за пратеник од СДСМ објави скандал – Кочо Анѓушев ја...

Зоран Ивановски иако е поранешен кандидат за пратеник во дијаспората од редовите на СДСМ, по составувањето на влада од страна на СДСМ тој е...

Свиркачи објавија документи: Како Анѓушев ја користи позицијата вицепремиер и ја...

Ова што власта го прави ги поминува сите граници. Заев, Анѓушев и неколку луѓе околу нив немаат никаква одговорност кон државата, се што прават...

Македонци од САД револтирани: Анѓушев ги навреди Македонија и македонскиот народ

Лига на македонски Американци (ЛОМА) ја осуди вчерашната изјава на вицепремиерот Кочо Анѓушев дека за него се прифатливи додавките „северна“, „горна“ и „нова“ за...

Популарно