4 C
Скопје
понеделник, декември 9, 2019
Tags Кочо Анѓушев

Ознака: Кочо Анѓушев

Ивор Мицковски: „Кочо само два тендери добил и само една фирма...

Откако Кочо Анѓишев, вицепремиерот за економски прашања, во интервју за МРТ рече дека една година неговите компании не аплицирале во ниту една јавна набавка...

Анѓушев: Имаме нови 48 илјади вработувања во реалниот сектор

Има нови вработувања од кои 48 илјади, се во реалниот сектор. Она што можам да го најавам е дека ни следува мошне сериозна економска...

Наградувана меѓународна еколошка организација го обвини Анѓушев дека влијаел врз распределбата...

Здружението еколошки организации Бенквоч го обвинува вицепремиерот Кочо Анѓушев дека влијае врз законската регулатива за да ги поттикне своите бизниси со хидроцентрали во Македонија. Според организацијата,...

Арсовски: Криминалите на Анѓушев немаат крај

Најнеспособната Влада во историјата на Република Македонија, предводена од најнеспособниот премиер Зоран Заев е пред реконструкција која што не ветува ништо ново и не...

Јорданов: Штип ја купи најскапата метларка од копманијата на Анѓушев

Општина Штип ја купи најскапата метларка од копманијата на вицепремиерот Кочо Анѓушев, објави претседателот на штипскиот огранок на ВМРО-ДПМНЕ, Иван Јорданов. Јавното претпријатие Исар, уште во...

Шекеринска: Шпекулации се дека „метлата“ ќе ги зафати Тевдовски и Анѓушев

Гласините дека „метлата“ ќе го зафати министерот за финансии Драган Тевдовски и вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев по барање од скопската организација на...

НЕ Е ШЕГА: Заев мети, Анѓушев на државата метли и продава...

Додека премиерот Зоран Заев најавува метла за министри и владини функционери, вицепремиерот Кочо Анѓушев профитира продавајќи им на јавните претпријатија електрични метларки произведени во...

Вработени од „Еурокомпозит“: Анѓушев порача или прифатете го нашиот предлог или...

Во вчерашниот централен дневник на 1ТВ изјава дадоа вработени од фирмата „Еурокомпозит“ кои бараат веќе еднаш засекогаш да се реши прашањето со нивните плати,...

Мицкоски до Анѓушев: Не трудете се да го задоволите претпоставениот секогаш,...

Почитуван професоре Анѓушев, во принцип немаше да реагирам на навредите од денешната Ваша прес конференција, бидејќи сепак како постар професор имам почитување кое не...

Бројки кои ги гледа само вицепремиерот: Анѓушев тврди дека петпати биле...

Капиталот на странски фирми кои донеле пари во нашата држава за да градат фабрики во првиот квартал од годинава изнесуваат 78,8 милиони евра. Тоа...

Популарно