4.3 C
Скопје
вторник, декември 10, 2019
Tags Кочо Анѓушев

Ознака: Кочо Анѓушев

Нема поуспешни 2 и пол години во историјата на државава: Донесовме...

Бројките се тие кои го покажуваат успехот на реалната економија. Бројките говорат за тоа дека претходно за 5 години, претходната власт донесе 23 странски...

Анѓушев: Не ме прашувајте мене за бројчаникот на „Триумфална“

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, во гостување синоќа на ТВ Алфа рече дека тој не е соодветниот што треба да даде одговор кога...

За Анѓушев минималната плата е добро одмерена, за опозицијата е вештачка...

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев смета дека мерката за зголемување на минималната плата е добро одмерена и договорена со сите социјални партнери. Тој...

Анѓушев контра Заев за зголемувањето на пензиите: Македонија не е Швајцарија

Вицепремиерот Кочо Анѓушев контра премиерот Зоран Заев околу зголемувањето на пензиите. За тие да се зголемат, вицепремиерот рече дека треба да порасне просечната плата,...

Стоилковски до Анѓушев: Нема да замолчиш!

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски пишува дека вицепремиерот Кочо Анѓушев се крие зад неговата семејна компанија, за да врши притисок врз медиумите и опозицијата....

Најчевска: Не ни треба дете кое му се допаѓа на Анѓушев

Mногу сум против тоа да се поставуваат деца без никакво искуство со администрација на високи функции во власта, вели професорката Мирјана Најчевска за новопредложената...

Антикорупциска отворила предмет за братот на вицепремиерот Кочо Анѓушев

Државната корупција за спречување на корупцијата (ДКСК) на дененешната седница информира дека има предмет и се прибираат информации за случајот со Тодор Анѓушев, брат...

Браќата Анѓушеви ја убедија владата да им дозволи бизнис

Со согласност на Владата, над девет илјади квадратни метри државно градежно земјиште со непосредна спогодба е дадено под закуп на фирмата МХЕ Тополки од...

Анѓушев со нов гаф

Овој човек е “Феномен” на македонската политичка сцена! Вицепремиерот Кочо Аѓнушев со нов политички гаф! Тој одговарајќи денес на новинарско прашање поврзано со најновите официјалните податоци...

Заев и Анѓушев на владина седница зборат за „ќорка”

Хајлајтс од затворена седница на Владата на Република Македонија со “пријателот” Жбогар… Без коментар – слушнете… https://twitter.com/trpef/status/1151902041977118722

Популарно