0.8 C
Скопје
понеделник, јануари 20, 2020
Tags Кочо Анѓушев

Ознака: Кочо Анѓушев

Како Анѓушев пред заминување од Владата предизвикал стечај на ТЕ-ТО и...

Порталот „Економски лидер“ денеска го објави четвртото продолжение од скандалот во централата „ТЕ-ТО“ во кој е вплеткан и сега веќе поранешниот вицепремиер за економски прашања Кочо...

Анѓушев најави поскапување на електрична енергија

Вечерва на емисија на ТВ МРТ гостуваше вицепремиерот Кочо Анѓушев кој што најави дека во наредниот период цената на електрична енергија ќе се покачи,...

ВТОР ДЕЛ: Еве кој е дел од скандалот вреден 200 милиони...

Во првото продолжение од истражување за мега-скандалот во централата „ТЕ-ТО“, порталот Лидер.мк откри како преку бизнис-политичко-судска шема бил вреден криминал вреден вкупно 200 милиони...

Анѓушев: Си одам на 3 јануари

Државната комисија за спречување на корупција погреши во одлучувањето за случајот со царините на увоз на литиумски батерии, смета вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев,...

Анѓушев: Не може да се преживее со минималната плата

Вице премиерот Кочо Анѓушев вечерва гостуваше во емисијата Тренд Анализа на ТВ 24 каде истакна дека со минималната плата се штитат луѓето што немаат...

Анѓушев го напушта бродот кој тоне и не сака да се...

На трибината која се одржа вечерва во Велес не присуствуваше вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев. Не било ништо чудно доколку не станува збор...

Антикорупциска отвори предмет против Кочо Анѓушев

ДКСК отвори предмет за вицепремиерот Кочо Анѓушев поради владината одлука за намалување на царината за литиумски батерии за акумулатори. Според државната комисија за спречување...

Анѓушев ја откри причината за повлекување од Владата

Она што медиумите го објавија како добивка по најавата дека ќе се повлечам од функцијата за да се посветам на моите компании на кои им...

Мицковски: Е, Зоки, епски лажове

Е Зоки епски лажове, абе овој, а отвори уста лаже, вели Ивор Мицковски додавајќи дека денеска на прес-конференција премиерот Заев се пофали дека фирмите...

Социјалните мрежи се мајтапат со оставката на Анѓушев: Хуманитарна акција- Донирај...

По најавата за оставка на вицепремиерот Кочо Анѓушев на социјалните мрежи веднаш се појави настан организиран во чест на неговата оставка. Имено настанот е именуван...

Популарно