24 C
Скопје
сабота, август 8, 2020
Tags Кочо Анѓушев

Ознака: Кочо Анѓушев

Јовановиќ: Анѓушев лапна 106.000 евра државна помош за еден месец, а...

Бранимир Јовановиќ, советникот на поранешниот министер за економија, Драган Тевдовски, ја критикува одлуката Коча Анѓушев да биде член на Советот за фискални мерки за...

Анѓушев го разоткрива Заев: Буџетската дупка ќе биде 2 милијарди евра...

Во вечерашната емисија на ТВ21 „Клик плус“ поранешниот вицепремиер Кочо Ангушев во врска со предложените мерки од страна на Зоран Заев за кратење на...

ВИДЕО: Над 200 милиони евра штета од лажниот стечај на електраната...

Еминентната светска ревизорска куќа „PricewaterhouseCoopers“ во својот последен извештај ги потврди пишувањата на „Лидер“ за лажниот стечај и финансискиот криминал во централата „ТЕ-ТО“ кој изнесува над...

Како Анѓушев пред заминување од Владата предизвикал стечај на ТЕ-ТО и...

Порталот „Економски лидер“ денеска го објави четвртото продолжение од скандалот во централата „ТЕ-ТО“ во кој е вплеткан и сега веќе поранешниот вицепремиер за економски прашања Кочо...

Анѓушев најави поскапување на електрична енергија

Вечерва на емисија на ТВ МРТ гостуваше вицепремиерот Кочо Анѓушев кој што најави дека во наредниот период цената на електрична енергија ќе се покачи,...

ВТОР ДЕЛ: Еве кој е дел од скандалот вреден 200 милиони...

Во првото продолжение од истражување за мега-скандалот во централата „ТЕ-ТО“, порталот Лидер.мк откри како преку бизнис-политичко-судска шема бил вреден криминал вреден вкупно 200 милиони...

Анѓушев: Си одам на 3 јануари

Државната комисија за спречување на корупција погреши во одлучувањето за случајот со царините на увоз на литиумски батерии, смета вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев,...

Анѓушев: Не може да се преживее со минималната плата

Вице премиерот Кочо Анѓушев вечерва гостуваше во емисијата Тренд Анализа на ТВ 24 каде истакна дека со минималната плата се штитат луѓето што немаат...

Анѓушев го напушта бродот кој тоне и не сака да се...

На трибината која се одржа вечерва во Велес не присуствуваше вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев. Не било ништо чудно доколку не станува збор...

Антикорупциска отвори предмет против Кочо Анѓушев

ДКСК отвори предмет за вицепремиерот Кочо Анѓушев поради владината одлука за намалување на царината за литиумски батерии за акумулатори. Според државната комисија за спречување...

Популарно